Rosjanie cytują Sikorskiego. Poseł Smoliński na Albicli: Jeśli Tusk nie wyrzuci zdrajcy stanu z PO, to...

Poseł Kazimierz Smoliński jest oburzony brakiem reakcji Donalda Tuska na skandaliczny tweet Radosława Sikorskiego. -Jeśli Tusk natychmiast nie wyrzuci zdrajcy stanu Sikorskiego z Platformy oznacza to, że legitymizuje jego wypowiedź - napisał w portalu społecznościowym Albicla.

Radosław Sikorski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W poniedziałek wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu. Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wycieki.

Wczoraj odniósł się do tego były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski (KO). "Thank you, USA." - napisał na Twitterze zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku. Tweet szybko podchwyciła rosyjska propaganda, a Sikorski stał się głównym bohaterem pro-putinowskich informacji. Najnowsze informacje wskazują, że to prawdopodobnie Rosjanie dokonali aktu sabotażu, bowiem to im najbardziej zależało na uszkodzeniu Nord Stream. 

Tweet Sikorskiego wywołał międzynarodowy skandal. W portalu społecznościowym Albicla padło wezwanie do Donalda Tuska, by wyrzucił byłego szefa MSZ z Platformy Obywatelskiej. "Zdrada stanu" - te słowa używane są często w kontekście wypowiedzi Sikorskiego. 

- Jeśli Tusk natychmiast nie wyrzuci zdrajcy stanu Sikorskiego z Platformy oznacza to, że legitymizuje jego wypowiedź. A to będzie oznaczać, że Tusk przyłącza się do zdradzieckiego ataku na sojusz PL-USA w dobie największego zagrożenia Polski od końca II Wojny Światowej

- napisał poseł Kazimierz Smoliński z PiS. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Nord Stream #Radosław Sikorski #Donald Tusk #Kazimierz Smoliński

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo