Premier odniósł się do słów szefa Platformy: Donald Tusk nie pierwszy raz dzieli i obraża Polaków

Nie pierwszy raz Tusk obraża Polaków – i dzieli ich na tych z Polski A i Polski B; lepszych i gorszych; tych ze wschodu i tych z zachodu… - napisał Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Jak dodał premier, "Panie Tusk, czas przeprosić Polaków".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Skandaliczne słowa Donalda Tuska
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Donald Tusk w trakcie swojego wystąpienia w Pile nazwał niemiecką okupację i zabory "byciem pod wpływem kultury zachodu”. Nie pierwszy raz Tusk obraża i dzieli Polaków – ocenił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Jak relacjonują media, lider PO podczas spotkania z mieszkańcami w Pile mówił, że są "pewne cechy, które są tak cenione na Pomorzu, w Wielkopolsce, przez to, że byliśmy bardziej pod wpływem kultury Zachodu".

"Mogą mnie od Niemców wyzywać, ale chcę wygrać te wybory i idę po zwycięstwo, żeby też wreszcie zapanował jakiś elementarny porządek, w polityce zagranicznej, europejskiej, gospodarczej, w systemie podatkowym, sądownictwie" – powiedział.

Do słów Donalda Tuska szef rządu odniósł się w mediach społecznościowych.

"Donald Tusk, w trakcie swojego wczorajszego wystąpienia w Pile, nazwał niemiecką okupację i zabory +byciem pod wpływem kultury zachodu+. Nie pierwszy raz Tusk obraża Polaków – i dzieli ich na tych z Polski A i Polski B; lepszych i gorszych; tych ze wschodu i tych z zachodu"

– wskazał premier.

Szacunek Tuska

"W jego mniemaniu tylko ci na zachodzie (czy wręcz po prostu ci głosujący na Platformę Obywatelską) zasługują na rozwój i szacunek. Ci na wschodzie nie zasługują na nic. To dlatego linię obrony kraju wyznaczył na Wiśle. To linia zdrady Tuska – bo to jest zdrada mieszkańców całej wschodniej części Polski" – ocenił Morawiecki.

Premier wyraził nadzieję, że "skandaliczne słowa, to tylko kolejna marna prowokacja – taka w stylu jego kolegi, Janusza Palikota".

"Ciężko przecież wyobrazić sobie, by Polak mógł mówić o wprowadzaniu niemieckich porządków w kraju, gdzie wciąż żyją naoczni świadkowie brutalnej próby germanizacji, która pozostawiła tak głębokie i trwałe blizny. Nazywanie jej +wpływem kultury zachodu+ to słowa niegodne nawet największego cynika!"

– stwierdził.

"Panie Tusk, czas przeprosić Polaków" – dodał szef rządu.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#polityka #opozycja #Donald Tusk

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo