Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Poseł Platformy Obywatelskiej znów szokuje. Leszczyna: 500 plus nie poprawiło jakości życia

Co miesiąc w ramach świadczenia Rodzina 500 plus wspieranych jest 6,5 mln dzieci. Co o tym wszystkim myśli polityk PO? „Rzucenie 500 i zostawienie tego na pastwę losu przy takiej polityce fiskalnej, monetarnej, gospodarczej, powoduje, że ludzie budzą się z ręką w nocniku, bo okazuje się, że to 500 to jest jakieś 370” - mówiła dziś poseł PO Izabela Leszczyna. Przekonywała również, że gdyby rządziła Platforma, nie mielibyśmy galopującej inflacji.

Izabela Leszczyna
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Posłanka PO słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Jej myśli są niekiedy trudne do logicznego wytłumaczenia. Ostatnio twierdziła, że to rząd PO-PSL "zrobił wszystko, żebyśmy mogli zrezygnować z gazu rosyjskiego". Zapewne miała temu pomóc umowa tegoż rządu z Rosją na dostawy gazu do 2037 r. oraz na przesył gazu do 2045 r. …

Dziś polityk PO postanowiła ponownie zabłysnąć. Izabela Leszczyna oceniła dziś, że 500 plus nie poprawiło jakości życia.

Jasne jest, że jak się wprowadza takie świadczenie, czy jakiekolwiek świadczenie socjalne, bo właściwie ciężko powiedzieć czym jest 500 plus. Nie poprawiło jakości życia tak naprawdę, bo jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, ochrona zdrowia, nic takiego się nie stało

– oceniła na antenie TVN Izabela Leszczyna.

Rzucenie 500 i zostawienie tego na pastwę losu przy takiej polityce fiskalnej, monetarnej, gospodarczej, powoduje, że ludzie budzą się z ręką w nocniku, bo okazuje się, że to 500 to jest jakieś 370 – mówiła dalej Leszczyna.

Przekonywała, że gdyby rządziła Platforma Obywatelska, „nie mielibyśmy galopującej, dwucyfrowej inflacji. To byłaby zupełnie inna sytuacja, więc gdybanie jest trudne”.

Rodzina 500 plus to realizowany w Polsce od 1 kwietnia 2016 państwowy program z zakresu polityki społecznej, opracowany i wdrożony przez rząd Beaty Szydło. Został wprowadzony zaraz po wygranych wyborach przez Prawo i Sprawiedliwość.

Szefowa MRiPS spotkała się w niedzielę z rodzinami na festynie z okazji Dnia Dziecka. „Rodzina jest centrum życia, jest w centrum uwagi rządu” – powiedziała do uczestników zabawy Marlena Maląg.

Dodała, że do tej pory, do dzieci trafiło ponad 200 mld złotych. Ale dla poseł Leszczyny 500 plus nie poprawiło jakości życia…

Sprawę komentują internauci:

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, 300 polityka

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wideo