Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Politycy PiS demaskują koalicję 13 grudnia: "Już wiemy dlaczego nie chcieli pokazać tej ustawy przed wyborami"

"Dzisiaj maski opadły. Wiemy dlaczego nie chciano Polakom pokazać, jak będzie wyglądała rekompensata, czy też wsparcie dla osób, którym grożą podwyżki cen prądu od 1 lipca aż o 60%. Co się okazuje? Osoba, która ma minimalne wynagrodzenie, nie otrzyma dodatku energetycznego, nie otrzyma bonu energetycznego" - mówił podczas konferencji prasowej poseł PiS Waldemar Buda.

Waldemar Buda i Zbigniew Kuźmiuk
fot. - Prawo i Sprawiedliwość

Wiele wskazuje na to, że od 1 lipca br. Polacy zapłacą za energię o wiele, wiele więcej niż obecnie. Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że dla tych, dla których ceny nie będą akceptowalne, będzie jednorazowo wypłacany bon energetyczny. Wydawanie bonów ma być uzależnione od kryterium dochodowego. Politycy PiS biją na alarm o 60-procentowych podwyżkach. 

"Podwyżki 60% to jest mniej więcej 1000 zł w skali rocznej. Zaledwie garstka Polaków załapie się na ten bon w wysokości 300 zł, a cała reszta będzie miała 60-procentowe podwyżki. Łącznie z emerytami, łącznie z osobami, które osiągają minimalne wynagrodzenie" - mówił podczas konferencji Buda. Później konkrety udostępnił w sieci.

- Boom! Już wiemy dlaczego nie chcieli pokazać tej ustawy przed wyborami! Od lipca podwyżki za prąd ok 100 zł dla każdego! Bon energetyczny nie będzie przysługiwał: - emerytowi z przeciętną emeryturą! - osobie otrzymującej nawet minimalne wynagrodzenie! -rodzinie z dzieckiem, którego rodzice otrzymują minimalne wynagrodzenie! Maski opadły! - napisał później Buda, pokazując projekt ustawy. Jak stwierdził, "minister Hennig-Kloska do dymisji to za mało".

- Czyli już wszystko wiemy. Nie będzie dalszego zamrożenia cen energii, a zapowiadany przez rząd „Bon energetyczny” to program-wydmuszka. Mamy podwyżki cen żywności, za chwilę będziemy mieli podwyżki cen energii. Tak się żyje w uśmiechniętej Polsce! - dodał Mariusz Błaszczak.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#PiS #ceny energii #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo