Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Polacy się was nie boją. Patrioci się was nie boją”. Mocne słowa Majdzika do Tuska

- Ja świadomie poszedł w waszą paszczę lwa. Ja się was nie boję. Polacy się was nie boją. Patrioci się was nie boją. W pięciu pokoleniach moja rodzina walczyła z takimi zdrajcami, z Targowicą, ze wszystkimi, którzy zdradzali polskie interesy i służyli obcym interesom tak jak pana formacja - powiedział Ryszard Majdzik w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie TVP Info #Jedziemy, odnosząc się do swojej obecności na spotkaniu z liderem PO Donaldem Tuskiem.

Donald Tusk
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Działacz opozycji antykomunistycznej Ryszard Majdzik wziął udział w spotkaniu z liderem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem, które odbyło się w Krakowie. Zabierając głos, odniósł się do zapowiadanego przez Tuska marszu 4 czerwca. - Życzę wam jednego. Tego 4 czerwca, bo to piękna data dla tego środowiska. Moja rodzina, mój śp. ojciec i wielu Polaków, miliony, tych co walczyli o Solidarność, o wolną Polskę, nie kto inny tylko wy 4 czerwca żeście zdradzili Polskę. To była zdrada Polski, bo poszliście na układy z komunistami i komuniści spadli na 4 łapy. Kto rozliczył komunizm? (...) Jak się państwo czujecie w takim dniu, gdzie wtedy dokonywała się kradzież majątku narodowego, pomoc ubekom i czy dalej jesteście za tym, będziecie wspierać takich Mazgułów. Jesteście z ubekami czy z Polakami? - pytał. 

- Ja pana znam, mógłbym tu niejedną anegdotę opowiedzieć. Jak pan chce mieć spotkanie, w którym pan będzie wygłaszał prelekcję, to wynajmie pan dużą halę, przyjdzie na pewno dużo ludzi. Na tym skończmy, bo i tak ciężkie działa zostały wytoczone - odpowiedział były premier i stwierdził, żeby "nie uczyć go historii". -  Proszę mi też nie opowiadać bajek na temat okrągłego stołu i 4 czerwca - odparł i zaprosił Majdzika na swój marsz do Warszawy.

Antykomunistyczny działacz nie mógł już odpowiedzieć na słowa Tuska na spotkaniu, więc zrobił to w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie TVP Info. - Donald Tusk nie uczestniczył bezpośrednio, ale korzystał z tego układu okrągłostołowego. (...) Pamiętamy, że dwa lata później, 4  czerwca 1992 roku liczył glosy i obalał pierwszy demokratyczny rząd Jana Olszewskiego, który powstrzymywał grabież majątku narodowego, złodziejską prywatyzację, przyczynił się do wyjścia wojsk Związku Radzieckiego. Tutaj trzeba się postukać po głowie panie Tusk - powiedział. 

Majdzik zareagował także na ostatnie skandaliczne słowa lider PO na temat  wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Donald Tusk stwierdził bowiem, że PiS-owi najbardziej zależy na głosach tych którzy "chleją, biją dzieci, biją swoje żony". - To pan był element. Ja pamiętam, jak pan pił wódkę. To kim pan wtedy był? Lump? Proletariat? A wiec ja się pana pytam, ale pan nie dał mi możliwości zadania tego pytania - zwrócił się do niego. 

- Ja świadomie poszedł w waszą paszczę lwa. Ja się was nie boję. Polacy się was nie boją. Patrioci się was nie boją. W pięciu pokoleniach moja rodzina walczyła z takimi zdrajcami, z Targowicą, ze wszystkimi, którzy zdradzali polskie interesy i służyli obcym interesom tak jak pana formacja - zaznaczył. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo