„Polacy mają prawo wiedzieć, jaki los dla kraju szykowała Platforma Obywatelska”. Szef MON odpowiada opozycji

Platforma Obywatelska ma pretensje, że ujawniliśmy ich plany oddania połowy kraju w ręce wroga - Polacy mają prawo wiedzieć, jaki los dla nich szykowaliście - powtórkę z Buczy i Irpienia, a z Warszawy chcieliście robić miasto frontowe - napisał dziś w serwisie X szef MON Mariusz Błaszczak.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mariusz Błaszczak odpowiada Platformie
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W niedzielę w mediach społecznościowych ukazał się spot, w którym minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wskazał, iż plany obrony Polski na linii Wisły były niebezpieczne dla naszego kraju. Materiał obejmuje zdjęcia dokumentów, w tym fragmentów planu użycia Sił Zbrojnych RP w ramach samodzielnej operacji obronnej, zatwierdzony przez byłego szefa MON Bogdana Klicha.

Szef MON we wpisie odniósł się do niedzielnego spotu PiS, w którym przedstawiono elementy planów obronnych Polski z 2011 roku. Jak mówił w spocie Błaszczak, zatwierdzony przez ówczesnego ministra obrony Bogdana Klicha plan "zakładał, że samodzielna obrona kraju potrwa maksymalnie dwa tygodnie, a po siedmiu dniach wróg dotrze do prawego brzegu Wisły".

"Platforma Obywatelska ma pretensje, że ujawniliśmy ich plany oddania połowy Polski w ręce wroga. Polacy mają prawo wiedzieć jaki los dla nich szykowaliście! Wojsko Polskie w razie konfliktu ma walczyć o każdy metr naszego terytorium i o każde życie ludzkie. Wy szykowaliście powtórkę z Buczy i Irpienia, a z Warszawy chcieliście robić miasto frontowe!"

– napisał w poniedziałek Błaszczak.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#polityka #opozycja #obrona Polski #Mariusz Błaszczak

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo