Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Platforma wycina swojego byłego ministra? Grabarczyka ma zabraknąć na łódzkiej liście wyborczej

Wyciekła lista kandydatów z łódzkiej listy Platformy Obywatelskiej. Szczególnie zastanawiające jest to, że brakuje na nich wieloletniego posła Platformy Obywatelskiej, byłego ministra Cezarego Grabarczyka.

N/z Cezary Grabarczyk
Fot.Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

- Choć dokument jest strzeżony i niejawny, to doszło do wycieku informacji. Listy poszczególne koła miały zgłosić do centrali do 24 lipca. Teraz jest czas na ewentualną akceptację kandydatur przez zarząd partii i ustalenie kolejności na listach - przekaz portal Radia Łódź. 

Według ujawnionych informacji z listy mieliby wystartować: Dariusz Joński, Marcin Gołaszewski, Mateusz Jaśkiewicz, Agnieszka Brach, Maria Krawczyk, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Krzysztof Piątkowski, Paweł Bliźniuk, Małgorzata Niemczyk, Norbert Ciszewski, Marcin Hencz, Marcin Józefaciuk, Agata Kobylińska, Antonina Majchrzak, Monika Malinowska-Olszowy, Mikołaj Stefanowski, Aleksandra Wiśniewska, Jan Zbroński, Małgorzata Dybała.

Najbardziej zaskakujący jest brak Cezarego Grabarczyka, który jest posłem od 2001 roku. W latach 2011-2014 był wicemaszałkiem Sejmu, w latach 2007-2011 ministrem infrastruktury, a w latach 2014-2015. Co więcej w latach 2013-2016 był on wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej. W ostatnim czasie polityk został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu za nielegalne uzyskanie pozwolenia na broń. Miał on podac nieprawdę w protokole egzaminacyjnym i przekroczyć uprawnienia. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wideo