Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Nuncjatura apostolska w Polsce: papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego; administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński. • • •

Najpierw "tak mi dopomóż Bóg", później aborcja. Poseł Lewicy zrobił to... jednego dnia!

Poseł Lewicy Łukasz Litewka z jednej strony ślubował z dodaniem "tak mi dopomóż Bóg", z drugiej... podpisał się pod projektami dotyczącymi aborcji na życzenie.

Łukasz Litewka
facebook.com/llitewka

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu RP zaskoczenie wzbudził poseł Lewicy Łukasz Litewka, który jako jedyny z tego ugrupowania do ślubowania dodał "Tak mi dopomóż Bóg".

Szybko jednak Bóg zszedł na dalszy plan, bowiem Litewka podpisał się pod dwoma projektami ustaw złożonymi wczoraj przez Lewicę: oba dotyczą aborcji - jeden z nich to zmiany w Kodeksie karnym, drugi - legalizacja aborcji do 12. tygodnia ciąży "na życzenie".

Co ciekawe, niektórzy posłowie Lewicy podpisali się tylko pod jednym projektem - na przykład jej lider Włodzimierz Czarzasty, który poparł tylko projekt dotyczący zmian w prawie karnym, a nie podpisał projektu o "bezpiecznym przerywaniu ciąży". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Łukasz Litewka #Sejm #lewica

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo