Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Morawiecki: „Teraz na listach macie sympatyka Putina”. Kołodziejczak startuje z Platformą

- Zdradziliście Polską Wieś. Teraz na listach macie sympatyka Putina. Komu służycie? - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki po ogłoszeniu, że lider Agrounii, Michał Kołodziejczak ,wystartuje w wyborach z list KO.

Michał Kołodziejczak
Zbigniew Kaczmarek / Gazeta Polska

Przewodniczący PO Donald Tusk poinformował w środę, że m.in. Kołodziejczak z Agrounii i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystartują w wyborach parlamentarnych wspólnie z Koalicją Obywatelską.

 

Zdradziliście Polską Wieś. Teraz na listach macie sympatyka Putina. Komu służycie?

– napisał premier Morawiecki na Twitterze po ogłoszeniu tej informacji.

Kołodziejczak "sprzedał się za miejsce na liście"

Szerzej do tematu odniósł się podczas konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller. Najpierw puścił z telefonu nagranie, na którym Kołodziejczak mówi: "Jeżeli ktoś nie pamięta, jak żyło się za PO i że Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, zrobił z nas kraj koczowniczy, że ludzie musieli wyjeżdżać z Polski do Wielkiej Brytanii, do Irlandii – to brawo".

Müller dodał, że Kołodziejczak "akceptuje tę politykę, o której przed chwilą sam mówił w wywiadzie dla Radia Zet kilka tygodni temu". "Jednocześnie też, jak rozumiem, z racji na to, że dostał swoje wymarzone miejsce do Sejmu akceptuje również politykę, którą proponuje Europejska Partia Ludowa i inne ugrupowania w Parlamencie Europejskim, które są w koalicji" - zwrócił uwagę Müller.

Jako przykład wymienił pakiet "Fit For 55", który - jak zaznaczył - "może zniszczyć polskie rolnictwo".

Ja dzisiaj pytam pana Kołodziejczaka, czy on popiera to, co faktycznie Europejska Partia Ludowa ma zamiar zrobić z rolnictwem europejskim, a de facto to szkodzi w ogromnej mierze polskiemu rolnictwu. Jeszcze raz podkreślę - dzisiaj pan Kołodziejczak zdradził polską wieś, sprzedał się za miejsce na liście wyborczej u Donalda Tuska, którego jeszcze kilka tygodni temu krytykował

– podsumował rzecznik rządu..

Ten sam Kołodziejczak, od stwierdzenia, że "Tusk zrobił z Polski kraj koczowniczy" teraz twierdzi, że jego start u boku Platformy Obywatelskiej "to jest stan wyższej konieczności".

"Zrobimy wszystko, by odbić wieś PiS-owi. Nie tylko wieś" - napisał na Twitterze.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Mateusz Morawiecki #Piotr Muller #Michał Kołodziejczak #AGROUnia #Donald Tusk #Platforma Obywatelska #listy wyborcze

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo