Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kwaśniewski i Komorowski zwołali opozycję. Padają hasła o... "tworzeniu rządu"

W najbliższy wtorek na zaproszenie Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego ma dojść do spotkania liderów opozycji. - Opozycja jest dogadana, wspólnie planuje przyszłość, stworzy rząd i nie da się skłócić – oświadczył Włodzimierz Czarzasty, który będzie jednym z gości spotkania, oprócz Tuska, Kosiniaka-Kamysza, Hołowni, Biedronia i Zandberga. Opozycja dzieli skórę na niedźwiedziu, choć do wyborów pozostał jeszcze ponad rok.

Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jak dodał Czarzasty, spotkanie opozycji odbędzie się w 25-lecie rozpoczęcia negocjacji w sprawie wejścia Polski do NATO, ma w nim wziąć udział także ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

- To pokazuje, że opozycja pójdzie wspólnie do wyborów i będzie walczyła o władzę i walczyła o to, żeby sprawując tę władzę swoje ideały programowe realizować (...) O tym uprzejmie wszystkich informuję, całą Polskę, że opozycja jest dogadana, że opozycja wspólnie planuje przyszłość, że opozycja wspólnie stworzy rząd i opozycja się nie da skłócić

 – oświadczył.

Dopytywany przez dziennikarzy Czarzasty przekonywał, że opozycja od pewnego czasu się wspiera, a przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych nie atakują się nawzajem, choć wcześniej dochodziło do podobnych sytuacji. - Partie opozycyjne chcą też stworzyć blok senacki i podpisały umowę o współpracy z samorządowcami oraz umowę dotyczącą kontroli wyborów z KOD, współpracowały podczas wyborów prezydenta Rzeszowa – wyliczał.

„Więc są te elementy współpracy, a dogadani jesteśmy do tego, że nie atakując się, tylko wspierając w wyborach będziemy wspólnie rządzili. To duża sprawa, jeżeli cztery różne formacje, różne programowo, są w stanie się dogadać” 

Byłym prezydentom i opozycji warto chyba przypomnieć, że wybory dopiero za rok, a w ostatnich sondażach liderem wciąż jest Zjednoczona Prawica. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#wybory #opozycja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo