Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz w uzasadnieniu: premier wydając polecenia na podstawie przepisów "antycovidowych" miał prawo uważać, że ich zakres obejmuje organizację wyborów • • •

Kazimierz Marcinkiewicz został doradcą szejka. Co będzie robił za petrodolary?

„Dla mnie to zaszczyt, wyróżnienie, bardzo interesujące wyzwanie, ale także kolejna możliwość poznawania świata” - napisał na Facebooku były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Poinformował o swojej nowej posadzie: Marcinkiewicz ma być asystentem szejka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kazimierz Marcinkiewicz (po prawej)
https://www.facebook.com/kazimierz.lix

Nowym pracodawcą Kazimierza Marcinkiewicza jest szejk Ahmed bin Faisal al-Kasimi, członek rodziny al-Kasimi która włada emiratami Szardża i Ras al-Chajma. Polityk Platformy Obywatelskiej ma być w jego biurze doradcą. Jak poinformował, zajmować się ma "bardzo ciekawymi projektami technologicznymi, informatycznymi i finansowymi" na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Jeśli chodzi o asystenturę, to najwidoczniej Marcinkiewicz otrzymał od szejka jakiegoś pomocnika do prowadzenia kont w portalach społecznościowych, bo oryginalny wpis napisany jest przedziwną mieszanką języka angielskiego i łamanej polszczyzny.

"Intensywny Dubaj. Kilka lat współpracy biznesowej, zaowocowało nominacją na senior Advisor dla His Highness Sheikh Ahmed Bin Faisal Al-Qassimi. Bardzo ciekawe projekty technologiczne i informatyczne oraz finansowe w Middle East i Afryce" - napisał Marcinkiewicz.

Następnie w osobliwy sposób powiadomił o dwóch wyróżnieniach. Zacytujmy dosłownie: "To jesteśmy dwa wielkie międzynarodowe wyróżnienia, o skali przyznanej przez prezydenta Francji Jacques’a Chiraca - Legii Honorowej". Te wyróżnienia to tytuł doktora honoris causa w szwajcarskiej uczelni Rushford Business School oraz certyfikat Maverick Business Academy w Londynie.

Po najlepszych latach w polityce, Marcinkiewicz był m.in. dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, a także doradczą inwestycyjnym w Goldman Sachs. Od 2007 roku związany jest z Platformą Obywatelską.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Facebook, Wprost

 

#Kazimierz Marcinkiewicz #Zjednoczone Emiraty Arabskie #ZEA #Szejk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo