Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Jurgiel zawieszony w PiS. Kaczyński zdradził powody. "Mówił, że tego pożałujemy"

Dlaczego Krzysztof Jurgiel został zawieszony w prawach członka PiS? "W oczywisty sposób stoi za tym, że utraciliśmy władzę. Musiały być wyciągnięte z tego konsekwencje" - stwierdził dziś prezes partii Jarosław Kaczyński.

Krzysztof Jurgiel
Tomasz Adamowicz - Gazeta Polska

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka tego ugrupowania Krzysztofa Jurgiela. Jurgiel był ministrem rolnictwa w rządach Kazimierza Marcinkiewicza, Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego w latach 2005-2006 i 2015-2018. Od 2019 roku jest europosłem PiS. Został wybrany w okręgu obejmującym woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie. W czerwcowych wyborach nie kandyduje.

O powody zawieszenia Jurgiela prezes PiS Jarosław Kaczyński został zapytany na konferencji prasowej. Przypomniał to, co wydarzyło się w sejmiku woj. podlaskiego, odnosząc się do Jurgiela. - W oczywisty sposób stoi za tym, że utraciliśmy władzę. Musiały być wyciągnięte z tego konsekwencje - odpowiedział prezes PiS. 

"Wygraliśmy tam - był remis, ale mieliśmy już większość i w ostatniej chwili się dowiedzieliśmy, że nie ma tej większości" - mówił Kaczyński.

W ocenie prezesa PiS, to, co się wydarzyło, to zemsta za to, że Jurgiel nie znalazł się na listach wyborczych do europarlamentu. 

Mówił, że tego pożałujemy i można powiedzieć, że dotrzymał słowa. Musimy z tego wyciągnąć wnioski.

– stwierdził prezes PiS.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Krzysztof Jurgiel #Jarosław Kaczyński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo