Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Jest zgodnie i solidarnie. Szydło: „Jeśli będą złe emocje, to będzie to prowokacja władzy”

"To piękna manifestacja, bo tutaj idą wszyscy naprawdę zgodnie, solidarnie, nie ma żadnych złych emocji. Jeżeli będą złe emocje, to będzie to prowokacja ze strony obecnej władzy" - powiedziała była premier Beata Szydło (PiS) portalowi Niezalezna.pl. Europosłanka podkreśliła, że cieszy się z różnorodności osób protestujących. "Tu są rolnicy, górnicy, hutnicy, pielęgniarki, przedstawiciele wszystkich branż. (...) Polska tej solidarności potrzebuje" - oceniła Szydło.

Politycy PiS na manifestacji 10.05.2024
mblaszczak - twitter.com

W Warszawie trwa manifestacja "Precz z Zielonym Ładem". Zebrani wyrażają swój sprzeciw wobec szkodliwej dla społeczeństwa unijnej polityce klimatycznej. Na wydarzeniu obecny jest także była premier Beata Szydło, z którą porozmawiał dziennikarz portalu Niezalezna.pl Aleksander Mimier.

Zielony Ład jest z elementów tego protestu, ale myślę że coraz więcej ludzi widzi - i to jest pozytywne - co dzieje się w Unii Europejskiej. I jakie będą skutki. Oni tutaj są, aby zaprotestować przeciw polityce Unii Europejskiej, ale też bardziej aby bronić polskiej suwerenności. To, że idą pod znakiem "Solidarności" jest piękne, bo Polska tej solidarności coraz bardziej potrzebuje

– powiedziała nam Beata Szydło.

Podkreśliła również, że protest ten jest szerszy, niż mogłoby się wydawać. "Tu są rolnicy, górnicy, hutnicy, pielęgniarki z którymi się też widziałam, przedstawiciele wszystkich branż. Trzeba pamiętać, że Zielony Ład uderza nie tylko w rolnictwo, ale on sięga do kieszeni każdego z nas. Wyższe rachunki za prąd, za gaz, za bieżące zużycie" - przypomniała była premier.

Zapytaliśmy ją także o możliwe prowokacje, mając na uwadze wszystko co działo się w Warszawie podczas, a może raczej przy okazji protestu rolników miesiąc temu.

Ludzie tutaj idący, organizatorzy, mają świadomość, że mogą być prowokacje i starają się ostrzegać, by prowokacjom się nie dali. Ale oczywiście wszystko może się zdarzyć. Jeżeli są media, które podają że na tej manifestacji jest 30 tysięcy ludzi, a wiemy doskonale, że jest grubo, grubo więcej - pewnie ponad 100 tysięcy, a może i więcej. Będą próby dyskredytowania tego i prowokacji. To piękna manifestacja, bo tutaj idą wszyscy naprawdę zgodnie, solidarnie, nie ma żadnych złych emocji. Jeżeli będą złe emocje, to będzie to prowokacja ze strony obecnej władzy

– stwierdziła Beata Szydło.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Beata Szydło #manifestacja #Zielony Ład #protest rolników #Solidarność

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski,Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wideo