Hit! Kampania wyborcza 2004 i Tusk na mównicy. Tych słów lider PO już nie wypowiada!

To nagranie to prawdziwy rarytas! Kampania wyborcza 2004 rok i Donald Tusk mówiący do polityków PO "niech Was Bóg prowadzi". Dziś lider Platformy Obywatelskiej idzie w zupełnie inną narrację.

Donald Tusk w 2004 roku. Wtedy mówił zupełnie coś innego
Twitter/MaciejStańczyk

W sieci pojawił się fragment nagrania sprzed 19 lat, kiedy odbywała się kampania wyborcza przed wyborami do europarlamentu, jakie miały miejsce 13 czerwca 2004 r. Uwagę zwraca szczegół dotyczący przemówienia Donalda Tuska do zebranych członków PO: - Musimy wygrać wybory 13 czerwca. Życzę Wam powodzenia, trzymajcie się, niech Was Bóg prowadzi.

Warto przypomnieć, że Platforma Obywatelska w 2004 r. wygrała wspomniane wybory z poparciem rzędu 24,1 proc., wyprzedzając Ligę Polskich Rodzin (15,92 proc.) i PiS (12,67 proc.). 

Dziś Tusk takich słów już nie wypowiada. Wówczas Platforma Obywatelska trzymała się jeszcze chrześcijańskich korzeni, lecz w ostatnich latach mocno skręciła w lewo. O konserwatywnym skrzydle w PO można pomarzyć, a jednym z głównych wyborczych postulatów jest aborcja na życzenie do 12. tygodnia ciąży. Tusk, zamiast słów "niech Was Bóg prowadzi", dziś używa krytyki wobec Kościoła katolickiego.

Sporo się zmieniło przez te lata! A może to słowa o Bogu były wówczas... przykrywką?

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo