Gowin deklaruje, że poparłby odwołanie Morawieckiego. Ociepa ocenia sytuację byłego ministra

Jarosław Gowin jeszcze niedawno był w rządzie Zjednoczonej Prawicy, a dziś jasno deklaruje, że głosowałby za odwołaniem premiera Mateusza Morawieckiego. - Trudno być jednocześnie w większości parlamentarnej i tej mniejszości, która tą większość próbuje obalić i wydaje się, że te fundamentalne pytania, czy odpowiedzi są jeszcze przed Jarosławem Gowinem i parlamentarzystami, którzy z nim tworzą koło parlamentarne - mówił dziś Marcin Ociepa, który pozostał w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

10 sierpnia Jarosław Gowin, lider Porozumienia, jednej z partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy złożył dymisję ze stanowiska wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Gowin wyszedł również z koalicji rządzącej wraz z kilkoma posłami ugrupowania, tworząc koło poselskie "Porozumienie". W czasie niedawnych sejmowych głosowań były wicepremier i jego akolici głosowali ręka w rękę z parlamentarną opozycją.

Dziś Jarosław Gowin deklaruje wprost, że podniósłby również dłoń za odwołaniem premiera Mateusza Morawieckiego.

- Jestem głęboko rozczarowany tym, co pan premier zaproponował w kwestiach podatkowych

- ocenił były wicepremier w Radiu Wnet.

- Zjednoczona Prawica zawsze miała na sztandarach idee patriotyzmu gospodarczego, a tymczasem teraz Mateusz Morawiecki, a za nim cały PiS, proponuje rozwiązania, które są antypatriotyczne w sensie gospodarczym

- dodał, twierdząc, że "został usunięty z rządu Zjednoczonej Prawicy za wierność programowi Zjednoczonej Prawicy".

Zdaniem Marcina Ociepy, wiceministra obrony narodowej, do niedawna członka Porozumienia, który pozostał w klubie parlamentarnym PiS, dopiero okaże, gdzie politycznie znajduje się Jarosław Gowin.

- Dzisiaj wiemy, że było jedno posiedzenie Sejmu, na którym Jarosław Gowin czy Porozumienie zaczęło głosować z opozycją, natomiast to w międzyczasie jest bardzo duża presja społeczna, no wyborcy tych posłów, nasze środowisko, tego Porozumienia, które było jeszcze dużą partią, no dzisiaj wyraziło sprzeciw wobec takiej postawy i rzeczywiście trudno jest być jednocześnie w rządzie i opozycji. Trudno być jednocześnie w większości parlamentarnej i tej mniejszości, która tą większość próbuje obalić i wydaje się, że te fundamentalne pytania, czy odpowiedzi są jeszcze przed Jarosławem Gowinem i parlamentarzystami, którzy z nim tworzą koło parlamentarne

- powiedział Ociepa w radiowej Jedynce. 

 

 Źródło: Radio Wnet, niezalezna.pl, 300polityka.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo