Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Donald Tusk trolluje - wypuścił filmik na Twitterze. Mocna odpowiedź ze strony internautów

Donald Tusk w nagraniu na Twitterze przekonuje, że PiS zawyżał ceny benzyny. Z komentarzy pod wpisem można odnieść wrażenie, że to lider PO "doprowadza Polaków do szału". Na wideo odpowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Oceniono wideo Tuska jako trollowanie i "coś niebywałego". Zdaniem PiS, szef PO chciałby kontynuować umowę z rosyjskim Gazpromem.

Donald Tusk
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Donald Tusk opublikował w środę nagranie na Twitterze, w których mówi o "faktach, które doprowadzają Polaków do szału". "Przez wiele miesięcy, jak się okazało, PiS zawyżał ceny benzyny i okradał nas w ten sposób wyjątkowo bezczelnie" - mówi na nim lider PO. "Podnieśli VAT na gaz do 23 procent, a mogli do 5 procent" - dodał.

"Czytamy dzisiaj, że padają kolejne polskie firmy. Popularna gdańska pizzeria New Port znika ze względu na ceny gazu, które ją dobiły. Mieli dopłacić 72 tysiące złotych, ale wtedy jedna porcja frytek u nich musiałaby kosztować 30 złotych, a jedna pizza co najmniej 40 złotych. Jesteście wściekli? Więc zamieńmy tę naszą złość na siłę i zmieciemy tę władzę razem z jej bandyckimi cenami" - powiedział szef PO.

W ocenie wicerzeczniczki PiS Urszuli Ruseckiej, Donaldowi Tuskowi "wydaje się, że jest fajny dla młodzieży".

"To coś niebywałego, żeby teraz, kiedy mamy taką sytuację związaną z wojną na Ukrainie, wypuszczać takie filmiki. Nie wiem, kto doradza Tuskowi"

- powiedziała. "Nie ma tu żadnych podpowiedzi merytorycznych, tylko takie trollowanie" - stwierdziła.

"Donald Tusk chciałby kontynuować umowę gazową z Gazpromem, umarzać im dług i to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie dla Donalda Tuska" - oceniła posłanka PiS. "Wszyscy pamiętamy jak prorosyjską politykę prowadził Donald Tusk, podpisując długie kontrakty z Gazpromem, które nawet Unia Europejska zakwestionowała" - dodała.

Na Twitterze zrobiło się gorąco.

72 tys. za gaz, czy 3 tys. ?

Na serii konferencji prasowych w województwach politycy PiS odnosili się do kwestii cen paliw i zarzutów PO w tej sprawie. - Ceny paliw w Polsce są wśród najniższych w Europie; natomiast za PO rząd prowadził bardzo niebezpieczną politykę w zakresie energetyki - mówili.

Konferencja zorganizowana została w reakcji na zapowiedź rzecznika PO Jana Grabca, że KO będzie domagać się wyjaśnienia zawyżania cen paliw przez PKN Orlen przed 1 stycznia, by po Nowym Roku ceny te nie wzrosły. Grabiec mówił, że między 31 grudnia a 1 stycznia - pomimo podwyższenia od 2023 r. z 8 do 23 proc. stawki podatku VAT na paliwa - cena nie uległa zmianie, a nawet gdzieniegdzie spadła. "To oznacza, że wcześniej płaciliśmy kilkanaście procent więcej niż musieliśmy płacić" - przekonywał rzecznik PO.

Wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski przekonywał na konferencji w Warszawie, że "patrząc porównawczo na ceny paliw, to w Polsce są jedne z najniższych". Jak ocenił, dowodem jest to, że "nasi sąsiedzi, z Niemiec i Litwy, przyjeżdżają do nas, żeby tankować".

"To wynik sukcesu i podjętych decyzji dotyczących fuzji, stworzenia giganta - największej spółki, Orlen jest właśnie taką spółką - i podjęcie działań dotyczących fuzji z Saudi Aramco. To decyzja historyczna dla Polski, bo przewidywanie, że może nastąpić szantaż energetyczny spowodowało podjęcie przez prezesa (Orlen Daniela) Obajtka pracy nad połączeniem się z jedną z najsilniejszych firm światowych, która ma dostęp do własnych zasobów ropy i gazu. Dzięki temu nie zabrakło w Polsce paliwa"

- powiedział.

"Jednocześnie od wielu lat rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie dywersyfikował dostawy surowców energetycznych i dzięki temu Polska jest bezpieczna. A inne kraje europejskie nam zazdroszczą" - dodał Suski.

Polityk PiS ocenił, że w czasach gdy rządziła Platforma Obywatelska, to wtedy zachęcała Rosjan do inwestycji w Polsce a jednocześnie opóźniała budowę gazoportu na polskim wybrzeżu. "To była bardzo niebezpieczna polityka. Dzisiaj Polska jest bezpieczna dzięki dobrym, mądrym posunięciom stricte biznesowym. Dziś opieramy się światowemu kryzysowi energetycznemu" - zaznaczył.

 Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

 

#polityka #totalna opozycja #Donald Tusk #Platforma Obywatelska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo