Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Donald Tusk o Janie Pawle II: przed kim chcą bronić papieża? Chodzi o to, by wmówić "drugi zamach"

Na spotkaniu z seniorami w Chorzowie lider PO Donald Tusk wygłosił swoje stanowisko w sprawie św. Jana Pawła II. - Z całą tą akcją "brońmy naszego papieża", ale przed kim oni chcą bronić? Chodzi o to, żeby wmówić Polkom i Polakom "drugi zamach na papieża" - powiedział.

Donald Tusk kiedyś... i dziś. Który jest prawdziwy?
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska; twitter.com/LukaszSchreiber

Polacy zareagowali na materiał TVN 24 oczerniający papieża św. Jana Pawła II. Ruszyły akcje w obronie świętego - już 2 kwietnia odbędzie się wielki Marsz Papieski, w całym kraju pojawiają się billboardy czy plakaty. Także Sejm większością przyjął uchwałę w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Co na to lider Platformy Obywatelskiej, której posłowie wyciągnęli karty do głosowania i udawali, że nie ma ich w sali plenarnej?

Z całą tą akcją "brońmy naszego papieża", ale przed kim oni chcą bronić? Chodzi o to, żeby wmówić Polkom i Polakom "drugi zamach na papieża". To jest świętokradztwo

– powiedział Donald Tusk.

Lider Platformy Obywatelskiej nie szczędził też krytyki Kościołowi Katolickiemu. 

Pieniądze od władzy i sama władza niszczą kościół. Wszyscy czujemy, że ten kościół znika na naszych oczach. Zostają pieniądze i dziwne słowa, jakie abp Jędraszewski mówi o mniejszościach, "tęczowa zaraza" itd.

– dodał.

Łączenie wiary z polityką jest, według Tuska, błędem? Kilkanaście minut później ten sam lider Platformy Obywatelskiej stwierdził, że... "jeżeli ktoś poważnie traktuje dekalog, to nie może głosować na PiS". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska #Jan Paweł II

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo