Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Debil, kretyn, idiota - tak obrażał hejter "Pablo Morales". A PO mu płaciła! Suwerenna Polska interweniuje

Internetowy hejter posługujący się pseudonimem "Pablo Morales" otrzymał ponad 300 tys. zł od Platformy Obywatelskiej. - Mamy do czynienia z masowym hejtem finansowanym ze środków PO, składamy wniosek do Prokuratora Generalnego Adama Bodnara, który na pewno będzie chciał przypilnować aktu oskarżenia za mowę nienawiści - zapowiedzieli politycy Suwerennej Polski komentując ustalenia Wirtualnej Polski dotyczące hejtera.

Jacek Ozdoba
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Portal wp.pl ujawnił, że Platforma Obywatelska przez ostatnie osiem lat zapłaciła 305 tys. zł jednemu z przedsiębiorców za "analizy politologiczne". Według ustaleń WP przedsiębiorca w tym czasie prowadził dwa konta, które promowały polityków Platformy oraz atakowały przeciwników partii, m.in. Szymona Hołownię. Do sprawy na konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się politycy Suwerennej Polski - europoseł Patryk Jaki i poseł Jacek Ozdoba.

Jaki powiedział, że trudno określić wpisy użytkownika o pseudonimie "PabloMoralesPL" inaczej niż mowa nienawiści. "Chcemy złożyć wniosek do Prokuratora Bodnara, który na pewno będzie chciał przypilnować aktu oskarżenia za mowę nienawiści" - powiedział europoseł.

Dodał, że po drugie, Bodnar "na pewno będzie chciał zbadać to, że akurat tak przypadkowo się złożyło, że tę mowę nienawiści Pablo Morales siał w czasie kampanii wyborczej z pieniędzy publicznych i nie znaleźliśmy tego w rozliczeniu kampanii wyborczej PO". A to - jak mówił Jaki - może wskazywać na nielegalne finansowanie kampanii i możliwość odebrania subwencji PO.

Morales hejtował. Uderzał nie tylko w PiS

Ozdoba dodał, że "PO finansowała osobę, która jest tak brutalna i w tak arogancji sposób odnosi się do marszałka Szymona Hołowni". Jak mówił Ozdoba, chodzi o kwotę 300 tys. zł, którą przeznaczono na "masowy hejt". Jak napisała WP, chodzi o chodzi konto na platformie X (d. Twitter) prowadzone przez użytkownika o pseudonimie "PabloMoralesPL". Konto - jak podaje WP - miało ponad 100 tys. obserwujących, wśród których byli m.in. premier Donald Tusk, jego ministrowie Sławomir Nitras, Borys Budka, Marcin Kierwiński, Izabela Leszczyna, a także Roman Giertych czy Krzysztof Brejza.

WP podaje, że "PabloMoralesPL" określał przeciwników politycznych określeniami takimi jak: "debil", "kretyn", "idiota". Tak określał np. polityków PiS i ich koalicjantów m.in. Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobro, Marka Kuchcińskiego czy Janusza Kowalskiego, a także pracowników byłej TVP.

Jak pisze portal, krytykowany i obrażany był także Hołownia i jego partia, któremu zarzucano m.in., że jest "pożytecznym idiotą PiS". WP podało, że w dziesiątkach wpisów, do ostatnich tygodni przed wyborami 15 października "PabloMoralesPL" wieszczył porażkę wyborczą Polski 2050 i odradzał głosowanie na tę partię. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Pablo Morales #bezprawie Tuska #Suwerenna Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo