Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Czego Tusk życzy żołnierzom? Wiceminister pokazał nagranie sprzed lat. „Zero wstydu”

Z okazji Święta Wojska Polskiego szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk złożył życzenia żołnierzom. W odpowiedzi wiceminister sprawiedliwości zamieścił nagranie, którego Tusk wolałby nie pamiętać. Oto, co mówił o zbrojeniach w polskiej armii w czasie, gdy sam rządził.

Donald Tusk zamieścił życzenia dla żołnierzy
fot. pixabay/twitter

Tusk złożył żołnierzom życzenia na Twitterze. "Życzę wszystkim naszym żołnierzom w dniu ich święta mądrych dowódców, odpowiedzialnego i lojalnego nadzoru cywilnego oraz nowoczesnego niezawodnego sprzętu" - napisał lider PO.

 

- Dzisiaj ten człowiek, odpowiedzialny za osłabienie polskiej armii, życzy żołnierzom odpowiedzialnego i lojalnego nadzoru cywilnego oraz nowoczesnego niezawodnego sprzętu. Zero wstydu

–  napisał wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Przypomniał też nagranie, na którym Tusk mówi, że "nic nam tak naprawdę nie daje gra potencjałem złożonym z rakiet, tarcz przeciw tym rakietom i czołgów".

We wtorek, 15 sierpnia, przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w wojnie z Rosją Radziecką w 1920 r. Dzień ten został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Od 1992 r. święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #święto wojska polskiego

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo