Czarnek obnaża prawdziwe intencje Tuska: „Jedyny program Platformy to zamach stanu, pucz i łamanie przepisów prawa”

Program wyborczy Platformy Obywatelskiej owiany jest tajemnicą. Sugerowano nawet, że jego założenia poznamy dopiero po wyborach, jeśli PO udałoby się je wygrać. Tymczasem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek już teraz bez trudu wskazał główne założenia programowe totalnej opozycji pod wodzą Donalda Tuska. „Jedyny program PO to jest zamach stanu, pucz, krótko mówiąc” – stwierdza minister Czarnek.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Oglądałem wystąpienie pana Donalda Tuska i powiem szczerze, że wstydziłem się za to, co on mówił, chociaż nie jestem członkiem Platformy Obywatelskiej i nie byłem obecny tam w Radomiu. Człowiek jest członkiem partii opozycyjnej i jedyny program, który przedstawia to tak, że jeśli nie wygra wyborów w sposób demokratyczny, to będzie gromadził ludzi na ulicach, czyli będzie robił pucz, jakiś zamach stanu, a jeśli wygra wybory, to zrobi pierwszą rzecz, czyli złamie prawo i wyrzuci z gmachu NBP, prezesa Glapińskiego, który rzekomo, według niego, jest wybrany nielegalnie. Chociaż został wskazany przez prezydenta i wybrany przez demokratyczną większość, ustanowioną w demokratycznym kraju przez większość wyborców. Jedyny program PO to jest zamach stanu, pucz, krótko mówiąc i łamanie przepisów prawa.
- mówił Przemysław Czarnek na antenie PR24. 

Szef resortu edukacji i nauki podkreśla, że Polacy mogą w bardzo prosty sposób dokonać porównania między ofertą Zjednoczonej Prawicy oraz tym, co obiecuje Platforma Obywatelska. 

Od 2007 roku minęło dużo czasu i Polacy są już doświadczeni inną polityką, bo od 2015 roku widzą politykę czynów, konkretnych reform programowych, które były wdrażane dokładnie według schematu, który został określony w kampanii wyborczej. Programy społeczne, gospodarcze, infrastrukturalne, które przyniosły kompletne zmiany w Polsce. Polska z 2022 roku i z 2015, to są zupełnie dwie różne Polski, także jeśli chodzi o nauczycieli, o szkoły, o drogi, także jeśli chodzi o programy społeczne i rodzinne, więc myślę, że Polacy są dużo bardziej doświadczeni, niż w 2007 roku i nie dadzą się nabrać drugi raz na tego typu tanie chwyty.
- stwierdził minister Przemysław Czarnek.

 Źródło: Niezalezna.pl, PR24, 300polityka.pl

 

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Komentarze (152)
Op 13.07.2022 19:24
Wróg PoLski Tusk
Anonim 06.07.2022 11:47
Udalo sie podpatrzyc "program po-ko dla Polski" ten przyszlociowy wypracowany na ostatniej konwencji w Radomiu. Sa w nim dwa punkty: 1/ Zadnego dobrego programu dla Polski nie bylo, nie ma i nie bedzie. 2/ Pinindzy nie bylo, nima i nie bedzie, a te ktore sa, tez ich za miesiac nie bedzie. Dalej nastepuja podpisy mafiozow bandy.
Anonim 06.07.2022 05:57
Sflaczały i mściwy dziad jest już tak zdesperowany,że jest skłonny do każdego działania.Szkopy zapłaciły, a efektów nie widać.Więc naciskają i wymagają szybszych działa.Polsce ma panować chaos i destrukcja,a władza ma mieć ciągły problem z opozycją i protestami.
Tomasz Brandt 05.07.2022 23:05
  • Komentarze: 231
Temu podłemu karłowi nie chodzi o te wszystkie idiotyzmy, o których mówi ani w gruncie rzeczy o obalenie PiS, on się po prostu najzwyczajniej w świecie ratuje. wypełnia wolę swoich panów w Niemczech i w Rosji. On panikuje i po tych oszalałych gestach, wzroku i paralitycznym trzęsieniu rąk widać, że jeśli nie zburzy Polski jaka ona jest to czeka go coś bardzo przykrego.
Anonim 05.07.2022 22:23
do choleły jasnej ! płoszę o dostęp do kołyta !
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo