Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Chcą „800 plus” od zaraz. A gdyby Platforma Obywatelska wygrała wybory to… „Trzeba to rozważyć”

Jarosław Kaczyński ogłosił wczoraj, że od nowego roku świadczenie wychowawcze „500 Plus” zostanie podniesione do 800 zł. Co na to opozycja? Platforma Obywatelska jest w rozsypce. Co mają powiedzieć, gdy co chwila zmieniają zdanie. Początkowo przekonywali, że na ten program „piniędzy nie ma i nie będzie”, a Tusk pytał, gdzie te pieniądze są zakopane, bo on nie wie. Teraz mówią, że waloryzację świadczenia trzeba wprowadzić natychmiast. A gdyby wygrali wybory… to się zobaczy. Ot opozycja w pigułce.

Cezary Tomczyk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wiceprzewodniczący PO i były szef klubu KO Cezary Tomczyk był pytany dziś w programie "Tłit WP" o niedzielne propozycje programowe przedstawione przez Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS, przede wszystkim o podniesienie od nowego roku świadczenia 500 plus do 800 złotych.

Zapomnieli co mówili

"Politykom PiS powinno się zadać pytanie, dlaczego ta waloryzacja 500 plus nie ma nastąpić już natychmiast" - powiedział Tomczyk. "Chciałbym, żeby takie sprawy były realizowane natychmiast i zastanawiam się, dlaczego PiS proponuje waloryzację dopiero do nowego roku" - dodał polityk, którego ugrupowanie mówiło, że na "500 plus" nie będzie pieniędzy. Wyborcy nie nabiorą się na takie wrzutki partii, która co chwila zmienia zdanie.

Zdaniem Tomczyka "warto też postawić pytanie o słowa Jarosława Kaczyńskiego sprzed bodaj dwóch miesięcy, że waloryzacji 500 plus nie będzie, ponieważ to spowoduje ogromną inflację".

Wiceszef PO był dopytywany, czy on i PO byliby za tym, by 800 plus było wypłacane już teraz.

"Mówiliśmy o tym od samego początku, że kwestia waloryzacji wszystkich świadczeń jest czymś naturalnym, kiedy ludzie borykają się z ogromnym kryzysem"

– odpowiedział Tomczyk.

Gdyby rządy przejęła PO...

Dopytywany, czy 800 plus będzie, jeśli to KO wygra wybory, powiedział:

"Myślę, że waloryzacja byłaby jednym z elementów, który by trzeba rozważyć".

W weekend z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz najważniejszych polityków ugrupowania odbyła się w Warszawie konwencja "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości”. Podczas konwencji odbyło się 10 paneli tematycznych dotyczących m.in. gospodarki, kwestii społecznych, energetycznych oraz obronności, gdzie "wykuwano" propozycje programowe partii na zbliżające się wybory.

Lider PiS ogłosił w niedzielę, że od nowego roku świadczenie wychowawcze "500 Plus" zostanie podniesione do 800 zł; dodał, że od nowego roku wprowadzone zostaną bezpłatne leki dla osób 65+ oraz dzieci i młodzieży do 18 roku życia; zapowiedział też jak najszybsze zniesienie opłat za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także na prywatnych.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wideo