Budka i Hołownia spotkali się w Sejmie. Padła pewna propozycja! Mówili też o Tusku...

Krótką rozmowę w Sejmie ucięli dziś sobie Szymon Hołownia i Borys Budka. Wymienili uścisk dłoni, a Budka mówił o tym, że można zmienić status Platformy Obywatelskiej, tak by było więcej wiceprzewodniczących... - Słyszeliście korupcyjną propozycję? - spytał dziennikarzy Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia i Borys Budka
fot. TVP Info

Wesoła pogawędka lidera Polski 2050 z byłym liderem Platformy Obywatelskiej odbyła się dziś w świetle kamer. Obaj politycy żartowali sobie o... połączeniu sił. A może to wcale nie były żarty?

- Powiem przewodniczącemu Tuskowi, pierwsze zadanie wykonane - mówi na nagraniu Borys Budka, ściskając dłoń Szymona Hołowni. - A to on cię wysłał? - dopytuje lider Polski 2050. - Oczywiście! - dodaje Budka. 

- Czyli chytry jest, tak jak mówią?

- pyta Hołownia

Nie, otwarty! - odpowiada Budka. 

Hołownia dodaje, że na drugie ma "Dialog", więc Tusk nie mógł lepiej trafić. Z kolei Budka przyznaje, że można zmienić statut partii, tak by było więcej wiceprzewodniczących...

Warto przypomnieć, że kiedy Donald Tusk chciał wrócić do polskiej polityki, umożliwiono mu zostanie p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej bez wyborów w partii: po prostu rezygnacje złożyć musieli sam Budka, jak również Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Czy w przypadku powoływania nowych wiceprzewodniczących również jest przewidziana specjalna, przyspieszona procedura?

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Szymon Hołownia #Borys Budka

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo