Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Już nawet Balcerowicz ma dość wyborczych obietnic Tuska. „Świadomy populizm jest wyrazem pogardy dla ludzi”

Nawet guru środowiska Platformy Obywatelskiej Leszek Balcerowicz ma dosyć propozycji składanych przez lidera tej formacji Donalda Tuska. Były premier desperacko walcząc o głosy lewicowych wyborców, coraz bardziej odrywa swoją formację od deklarowanego nurtu ideologicznego, czyniąc ją formacją jeszcze bardziej pozbawioną jakiejkolwiek linii programowej.

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Socjalne pomysły lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska mocno dzielą nawet jego własny obóz, którego trzon stanowią gospodarczy liberałowie. PO w przeszłości sprzeciwiała się wielu programom społecznym, np. 500+, a teraz próbuje dotrzeć do wyborców, proponując hasła niezgodne z wyznawaną przez siebie linią ideologiczną. 

Platforma Obywatelska najpierw przekonywała, że "mieszkanie powinno prawem a nie towarem", biorąc na własne sztandary hasło typowe dla formacji lewicowych, a potem proponując kredyt 0 procent, który został krytycznie oceniony przez zdecydowaną większość Polaków niezależnie od preferowanej opcji politycznej. 

Teraz Donald Tusk zaproponował "babciowe", czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej mamy, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy; świadczenie miałoby pomóc w opłaceniu opieki nad dzieckiem.

Pomysł ten zszokował nawet największych sympatyków Platformy Obywatelskiej. Były wicepremier, minister finansów i ekonomista Leszek Balcerowicz mocno skrytykował propozycje programowe składane przez Donalda Tuska.

- Nie przypominam sobie tak demagogicznej kampanii. Nie powinniśmy się na to nabierać. Obiecanki socjalne mogą doprowadzić do hiperinflacji - przekonywał na antenie RMF FM.

Krytyka Tuska ze strony Balcerowicza nie uszła uwadze internautów. 

Leszek Balcerowicz swój atak na propozycje Tuska kontynuował także na Twitterze, gdzie nie szczędził krytycznych słów wobec proponowanych programów społecznych. 

 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska #Leszek Balcerowicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wideo