Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Polityk KO biadolił, że matka trójki dzieci nie pracuje. Premier: „Człowieku! Jakie ty głupoty wygadujesz”

„Niepracująca matka trójki dzieci w przyszłym roku dostanie od państwa…” – pisał wyliczając kwoty polityk Nowoczesnej na Twitterze. Premier odniósł się do tych słów na dzisiejszej konferencji prasowej: „Człowieku! Zastanów się nad tym, jakie ty głupoty wygadujesz”

Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki przebywa w województwie świętokrzyskim. Podczas wizyty w Klubie Senior+ w Skalbmierzu zapytano szefa rządu o program 800 plus. Reporter Polsat News stwierdził, że „wychodzi na to, że wiele osób nie popiera tego pomysłu”.

Morawiecki podkreślił, by przede wszystkim popatrzeć na program 800 plus jak na program, który zlikwidował ogromne pokłady biedy w Rzeczpospolitej.

To właśnie dzięki temu programowi w wielu miejscowościach, takich jak Skalbmierz, tutaj w województwie świętokrzyskim, skończyły się zakupy na zeszyt, skończyły się upokarzające zakupy w sklepach, gdzie nie było na mleko, chleb, masło, że po prostu brakowało pieniędzy

–  powiedział premier.

Dodał, że dzisiaj pomimo „ruskiej inflacji” sytuacja jest zupełnie inna. „Właśnie dzięki temu programowi - to pierwsza zaleta tego programu”.

Program 500 plus, a zaraz 800 plus to program rozwoju naszych dzieci, rozwoju wszystkich dzieci, które otrzymują te środki. Jak słyszę te głosy ze strony opozycji, naprawdę jest mi wstyd za opozycję, za Platformę Obywatelską, za ich akolitów, którzy mówią „zabrać te pieniądze”, którzy mówią „one są niepotrzebne”, albo „matka, która ma trójkę dzieci to dostanie tyle a tyle pieniędzy, a jeszcze do tego nie pracuje”… Człowieku! Zastanów się nad tym, jakie ty głupoty wygadujesz, ty członku Platformy Obywatelskiej, czy innych ugrupowań, które nie dostrzegają wielkiej pracy kobiet. Matka, która wychowuje trójkę dzieci dużo ciężej pracuje niż ty w tej swojej korporacji, albo gdziekolwiek indziej. Zastanów się nad tym, prawda?

– pytał Mateusz Morawiecki osób, które uczestniczyły w konferencji prasowej przed domem seniora w Skalbmierzu.

Premier dziwił się „co za głupoty opowiadają” politycy z opozycji. I zapowiedział:

Szanowni państwo, dlatego nie tylko ten program będziemy kontynuować, ale będziemy go rozwijać w przyszłości, aby służył polskim rodzinom

– zapewnił szef rządu.

Co napisał wiceprzewodniczący wielkopolskiej Nowoczesnej?

„Niepracująca matka trójki dzieci w przyszłym roku dostanie od państwa z różnych programów od 3552 do 3866 zł, czyli więcej pieniędzy niż początkujący nauczyciel , urzędnik czy pracownik socjalny za prace” – napisał na Twitterze polityk Koalicji Obywatelskiej, Michał Przybylak.

Na skandaliczny wpis odpowiedzieli wówczas internauci.

Na Twitterze odpowiedz do wpisu zamieścił również premier.

Po to mamy dwoje uszu i jedne usta, abyśmy dwa razy tyle słuchali, co mówili. Niech Pan nie obraża kobiet, które w pocie czoła pracują wychowując dzieci"

– napisał Mateusz Morawiecki, komentując wpis wiceprzewodniczącego wielkopolskich struktur Nowoczesnej.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo