Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

„Obiecują, a po wyborach zrobią to, co zwykle”. Morawiecki z apelem do seniorów: Manipulacja Tuska czy demokracja?

Rząd PO-PSL obiecywał, że nie podniesie wieku emerytalnego, a po wyborach zrobił to bez mrugnięcia okiem - stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem szefa polskiego rządu, dziś politycy opozycji również próbują udawać wrażliwych, a w rzeczywistości ich plany się nie zmieniły. "To jest różnica jak między dniem i nocą" - stwierdził.

Mateusz Morawiecki
Twitter/@pisorgpl

"Dokładnie 10 lat temu Platforma Obywatelska i PSL wystawiły wyrok dla wszystkich polskich pracowników. Dla kobiet ciężko pracujących na terenach wiejskich podnieśli wiek emerytalny z 55 do 67 lat. Dla kobiet, które pracowały w zakładach pracy z 60 do 67, a dla mężczyzn o dwa lata z 65 na 67 lat"

- powiedział premier.

Morawiecki stwierdził również, że rynek w "czasach rządów Donalda Tuska" kręcił się wokół dużego bezrobocia i bardzo niskich stawek godzinowych. - Bardzo często 5 zł za godzinę, ja dostaję maile, z których wynika, że to było jeszcze mniej - 3-4 zł za godzinę, a więc "pracujcie jak najdłużej" - mówił Donald Tusk, ale jednocześnie praca była bardzo często w warunkach uwłaczających pracownikom - przypomniał.

Zdaniem szefa polskiego rządu Polacy muszą się zmierzyć z pytaniem, "czy chcemy żyć w rzeczywistej demokracji, kiedy ci, którzy obiecują, starają się wykonać swoje obietnice, kiedy wiarygodność jest gwarantem solidarności społecznej, czy chcemy żyć w prawdziwie demokratycznym kraju, czy kraju pełnym manipulacji".

"Manipulacja Tuska i Platformy Obywatelskiej, czy demokracja?"

- zapytał Morawiecki.

"Jak dzień i noc"

Przypomniał także, jak przed wyborami z 2011 roku "prominentni politycy" PO zapewniali, że ich rząd nie podniesie wieku emerytalnego, "i zrobili to potem bez mrugnięcia okiem". "Ktoś może powiedzieć, że wybór Platformy Obywatelskiej to wybór kota w worku, otóż nie. Jest dużo gorzej. To nie kot w worku. Oni dzisiaj milczą, jutro znów podniosą wiek emerytalny, dzisiaj udają wrażliwość, jutro zabiorą 500 plus, kiedy znów przyjdzie im rządzić. Dzisiaj udają, że są po stronie seniorów, emerytów, jutro zabiorą 13-stki, 14-stki, te wszystkie dobrodziejstwa, które my przez 6-7 lat zbudowaliśmy w tym obszarze, dla seniorów" - stwierdził Morawiecki.

Premier wymienił działania obecnego rządu na rzecz osób starszych. Mówił m.in. o dodatkowych emeryturach, waloryzacjach tych świadczeń oraz wdrożeniu emerytur matczynych. "To jest różnica jak między dniem i nocą" - porównał oba rządy.

"Wiadomo, że jest ciężki czas, wiadomo, co zgotowały nam wojska rosyjskie, agresja rosyjska na Ukrainę, wiadomo, że jest ciężki czas dla emerytów, ale drodzy seniorzy, my was nigdy nie zostawimy, chcemy być z wami i udowodniliśmy to przez te wszystkie lata. Zastanówcie się, czy chcecie być przedmiotem manipulacji tych, którzy dziś udają wrażliwych, a po wyborach zrobią to, co zawsze robili, czy chcecie postawić na wiarygodność"

- zapytał szef polskiego rządu.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wiek emerytalny #Platforma Obywatelska #Mateusz Morawiecki #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wideo