Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Nie będzie show Szczerby z Kaczyńskim na komisji. Bochenek: Prezes PiS jest w drodze z Brukseli

"Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest w drodze powrotnej z Brukseli i jego udział w dzisiejszej komisji śledczej fizycznie nie jest możliwy" - oświadczył rzecznik PiS Rafał Bochenek. Zaznaczył, że jeśli Kaczyński zostanie wezwany na 7 czerwca, to się stawi, gdyż "przestrzega reguł prawa".

Jarosław Kaczyński
fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Komisja śledcza ds. tzw. afery wizowej planuje przesłuchać w środę dwóch ostatnich świadków: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i b. prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Obaj wnosili o przesłuchanie w innym terminie, po wyborach do PE. Prezes PiS zmianę terminu przesłuchania uzasadnił pobytem za granicą w ramach wypełniania swoich zobowiązań politycznych w trakcie kampanii wyborczej.

Przewodniczący komisji Michał Szczerba (KO) poinformował jednak, że wniosek Kaczyńskiego nie został uwzględniony. Szczerba mówił Polskiej Agencji Prasowej, że w środę oczekuje obecności obu świadków. Dodał, że jeśli prezes PiS nie pojawi się, komisja rozważy wniosek o ukaranie go karą porządkową. "Jeśli obaj nie stawią się w środę, jako ostatni dzień przesłuchań zaplanowałem 7 czerwca w kolejności: Jarosław Kaczyński, Daniel Obajtek" - powiedział Szczerba.

Rzecznik PiS w środę rano odniósł się do kwestii przesłuchania na platformie X.

"Panie Michale Szczerbo, szykany wobec pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, lidera opozycji na nic się zdadzą... Pan premier Jarosław Kaczyński nie ma nic do ukrycia, a kwestia przesunięcia terminu przesłuchania wynika z ustawowego prawa, jakie przysługuje osobom wzywanym na komisje" - napisał rzecznik PiS na platformie X.

Jak ocenił, dzisiaj już jest jasne, że "prawo nie ma dla Was żadnego znaczenia... i nie o prawdę Wam tutaj chodzi".

W związku z tym, że pan premier Jarosław Kaczyński jest w drodze powrotnej z protestu rolników w Brukseli przeciwko Waszej szkodliwej polityce Zielonego Ładu udział Jarosława Kaczyńskiego w dzisiejszej komisji fizycznie nie jest możliwy

- oświadczył.

"Co do piątku, jeśli podejmuje Pan takie ryzyko, pan premier będzie na posiedzeniu... ale proszę się przygotować, bo Polacy chcieliby poznać prawdę nt. "Wiz Szczerby"" - napisał Bochenek.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter.com

 

#Jarosław Kaczyński #Michał Szczerba #afera wizowa #Rafał Bochenek #komisja ds. afery wizowej

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo