Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

Napięcia w PiS. Co będzie w czwartek? "Jedność partii jest najważniejsza"

"Jedność partii jest najważniejsza" - tak na konferencji prasowej obecną sytuację w PiS skomentował kandydat tej partii na premiera Przemysław Czarnek. W podobnym tonie w TV Republika wypowiadała się poseł Anna Krupka.

Kierownictwo PiS podjęło w środę uchwałę, w której zobowiązało działaczy partii do wystąpienia ze stowarzyszeń „prowadzących działalność polityczną” w ramach ugrupowania. Sytuacja w partii staje się jednak coraz bardziej napięta. W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiło się wiele polemicznych wpisów polityków różnych frakcji w PiS.

Jarosław Kaczyński w niedzielnym wpisie na platformie X zaapelował do swoich koleżanek i kolegów „o chwilę oddechu i łyk zimnej wody”. Na wpis prezesa PiS zareagował na X Rafał Bochenek. „Stowarzyszenie albo partia. Tertium non datur” - napisał rzecznik partii.

Co będzie w czwartek? - zapytana została poseł Anna Krupka (PiS) w TV Republika.

- Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, to zależy od moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości - stwierdziła Krupka.

Niektóre osoby z tego stowarzyszenia, pomimo, że podpisały list do pana prezesa Kaczyńskiego, złożyły oświadczenia, że nie będą należały do stowarzyszeń i wybierają PiS. To ta pozytywna rzecz. Mogę wiele zaakceptować, wiele zrozumieć, również ambicje poszczególnych osób, natomiast nie jestem w stanie zaakceptować prowadzenia dyskusji na wewnętrzne tematy partyjne w social mediach.

– zaznaczyła Krupka.

"Część koleżanek i kolegów rozbija naszą jedność. Natomiast część osób chce dobrze dla przyszłości Polski, chce jedności i nie potrafi zrozumieć takiej postawy kolegów" - dodała polityk Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczając, że "najważniejszą cechą w polityce jest lojalność". 

Czarnek: Jedność partii jest najważniejsza

Na konferencji prasowej do sytuacji w PiS odniósł się też kandydat tej partii na premiera Przemysław Czarnek.

Stanowisko pana prezesa jest jednoznaczne (...) Do czwartku składa się oświadczenia, jedność partii jest najważniejsza

– powiedział. Dodał, że z jego wiedzy wynika, że oświadczenia złożyła już zdecydowana większość parlamentarzystów.

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polityka