Müller: Morawiecki przedstawił odpowiedź na propozycje Partii Razem

- Myślę, że już częściowo pojawiły się propozycje odpowiadające na propozycje partii Razem właśnie w piątek, mówimy o Krajowym Programie Mieszkaniowym, który dotyczy budowy mieszkań państwowych, nazwijmy to, czy samorządowych - powiedział Piotr Müller w radiowej Trójce.

Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska
– Myślę, że już częściowo pojawiły się [propozycje odpowiadające na propozycje partii Razem] właśnie w piątek, mówimy o Krajowym Programie Mieszkaniowym, który dotyczy budowy mieszkań państwowych, nazwijmy to, czy samorządowych. Został przedstawiony w piątek jako jeden z kluczowych elementów naszego programu rządowego i to jest odpowiedź też na postulaty ze strony partii Razem

– powiedział Müller.

Jego zdaniem, taki program miałby zapewnione finansowanie w nowym budżecie.

Krajowy Program Mieszkaniowy to element Dekalogu polskich spraw przedstawionego w ubiegły piątek przez Mateusza Morawieckiego. To przede wszystkim postawienie na podaż i jak największą budowę mieszkań. Temu ma służyć m.in. uwolnienie gruntów w ramach planu zagospodarowania przestrzennego w dużych miastach oraz deregulacja, tak jak w przypadku możliwości budowy domów do 70 m2 w podstawie bez pozwolenia. Również dalsza deregulacja ws. domów budowanych z modułów czy gotowych komponentów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#polityka #Koalicja Polskich Spraw #Dekalog Polskich Spraw #Razem #Mateusz Morawiecki #wybory 2023

md
Wczytuję ocenę...
Komentarze (32)
Anonim 20.11.2023 15:34
Już się uruchomili POpaprańcy, którzy pod stołem przebierają nóżkami, bo tamśpieszno im do koryta. MM ma prawo aby próbować stworzyć rząd, mimo, że totalni utyskują i ponaglają. Im dłużej to będzie trwało tym ludzie, a przede wszystkim część posłów przekona się, w jakie bagno wciąga ich Tusk. Rozpierducha na całego i żadnej stabilizacji. Tylko rządy prawicowe są gwarantem spełnienia obietnic wyborczych. Mam nadzieję, że Morawiecki przyciągnie do siebie tych, którym dobro Polaków leży w sercu.
Anonim 20.11.2023 21:23
15:34 Popieram.
Anonim 20.11.2023 15:07
Ten fantasta MM dalej brnie.
Anonim 20.11.2023 21:22
A co powiesz o tym od "przenośni" wyborczych. Już nie może doczekać się koryta....
POlak głupi po szkodzie 20.11.2023 13:49
Skoro nie chcecie spokoju, ładu i rozwoju będziecie mieć chaos, regres i zjazdy gwieździste na Warszawę.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo