Müller: Morawiecki przedstawił odpowiedź na propozycje Partii Razem

- Myślę, że już częściowo pojawiły się propozycje odpowiadające na propozycje partii Razem właśnie w piątek, mówimy o Krajowym Programie Mieszkaniowym, który dotyczy budowy mieszkań państwowych, nazwijmy to, czy samorządowych - powiedział Piotr Müller w radiowej Trójce.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Morawiecki
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska
– Myślę, że już częściowo pojawiły się [propozycje odpowiadające na propozycje partii Razem] właśnie w piątek, mówimy o Krajowym Programie Mieszkaniowym, który dotyczy budowy mieszkań państwowych, nazwijmy to, czy samorządowych. Został przedstawiony w piątek jako jeden z kluczowych elementów naszego programu rządowego i to jest odpowiedź też na postulaty ze strony partii Razem

– powiedział Müller.

Jego zdaniem, taki program miałby zapewnione finansowanie w nowym budżecie.

Krajowy Program Mieszkaniowy to element Dekalogu polskich spraw przedstawionego w ubiegły piątek przez Mateusza Morawieckiego. To przede wszystkim postawienie na podaż i jak największą budowę mieszkań. Temu ma służyć m.in. uwolnienie gruntów w ramach planu zagospodarowania przestrzennego w dużych miastach oraz deregulacja, tak jak w przypadku możliwości budowy domów do 70 m2 w podstawie bez pozwolenia. Również dalsza deregulacja ws. domów budowanych z modułów czy gotowych komponentów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#polityka #Koalicja Polskich Spraw #Dekalog Polskich Spraw #Razem #Mateusz Morawiecki #wybory 2023

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo