Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

„Mógł Pan zapłacić więcej nauczycielom”. Prof. Czarnek odpowiada Trzaskowskiemu

Prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, odniósł się do słów Rafała Trzaskowskiego, który zaapelował o zwiększenie pensji nauczycieli. - Mógł Pan zapłacić więcej nauczycielom jako organ prowadzący warszawskie szkoły - wskazał szef resortu.

Prof. Przemysław Czarnek
Zbyszek Kaczmarek

Prof. Czarnek odpowiada Trzaskowskiemu 

"Panie Trzaskowski, mógł Pan zapłacić więcej nauczycielom jako organ prowadzący warszawskie szkoły, chociażby połowę z tych 1,5 miliarda zł, które M. St. Warszawa wydało od 2016 roku na organizację pozarządowe"

– napisał na platformie X (dawniej Tweeter) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Wolicie wspierać szkolenia z taktyki ulicznej, wykorzystywać Librusa do upolityczniania szkoły zamiast wywiązywać się ze swoich obowiązków ustawowych, czyli prowadzenia szkół!" - dodał.

Minister dodał, że od 1 stycznia przyszłego roku rząd zagwarantował kolejne podwyżki w budżecie dla nauczycieli. "Nauczyciel początkujący będzie zarabiał o 100 proc. więcej niż w 2015 roku, czyli ok. 5,5 tys. zł" - zaznaczył.

"Z tego Waszego chcenia nigdy nic nie wyszło i dobrze, bo mielibyśmy Polskę zalaną nielegalnymi imigrantami"

– dodał minister edukacji i nauki.

W ten sposób Przemysław Czarnek odniósł się do słów prezydenta Warszawy i wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, który podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Szamotuł powiedział: "Polacy chcą dzisiaj rozmawiać o konkretach. Odchudźmy podstawę programową. Zapłaćmy więcej nauczycielom. Zaplanujmy najlepszą możliwą edukację".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Rafał Trzaskowski #prof. Przemysław Czarnek #edukacja #nauczyciele #szkoły

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo