Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Starcie polityków PiS z pracownikami TVN i neo-TVP w sprawie migrantów. „Kompromitujecie się” [WIDEO]

Pracownik TVN zarzucił posłom PiS robienie "nagonki" w związku z faktem, iż do Polski są przepychani z Niemiec nielegalni migranci. - To państwo pokazywaliście mnóstwo historii ludzi, którzy do Polski przejechali, żeby pracować i później z Polski wyjechali do swoich rodzinnych stron jako coś niewłaściwego. Czy bierze pan odpowiedzialność, że przez to, że szczuliście na legalnych migrantów, za sytuację, które mają miejsce jeśli ktoś kogoś pobije? - odpowiedział mu Andrzej Śliwka, poseł PiS.

Konferencja posłów PiS
screen - facebook.com/pisorgpl

Politycy PiS starli się z pracownikiem TVN 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali dziś konferencję prasową, podczas której poruszyli temat rosnących zagrożeń w związku z niekontrolowanym przyjmowaniem cudzoziemców. Mariusz Błaszczak zaznaczył na wstępie: "pytamy Komendanta Głównego Straży Granicznej o skalę tego procederu, dotyczącego ruchu ludzi pochodzących z Afryki czy z Bliskiego Wschodu, którzy poruszali się po terenie województwa podlaskiego".

Później przyszedł czas na zadawanie pytań. Pracownik TVN zadał politykom PiS następujące pytanie: "Przez ostatnich kilka lat zostało sprowadzonych do Polski tysiące migrantów. Teraz państwo nagle zwołujecie taką nagonkę, robicie przypadkowym ludziom zdjęcia na ulicy. Z czego to wynika?". Z kolei przedstawiciel neo-TVP wyliczał statystyki dotyczące liczby wydanych pozwoleń na pracę obcokrajowcom w czasie rządów PiS. 

"Panowie, kompromitujecie się. Państwo się kompromitujecie. Pan czyta coś. panie redaktorze, ja pana zachęcam, żeby pan odróżnił nielegalną migrację, która ma miejsce na naszej wschodniej granicy i teraz na zachodniej granicy od legalnej migracji i również od pozwoleń na pracę a wydanych wiz"

– odpowiedział mu Andrzej Śliwka.

Mariusz Błaszczak zwracając się do pracownika TVN powiedział: "Zachęcam: niech pan pojedzie do województwa podlaskiego, niech pan z ludźmi porozmawia".

"Myślę, że to jest bardzo ważne, żeby bronić bezpieczeństwa naszej ojczyzny, a nie zasłaniać się jakimiś wydumanymi sprawami. Pan mówi Donaldem Tuskiem. To jest ta propaganda, z którą mieliśmy do czynienia wczoraj. Donald Tusk w ten sposób przyznanej, że mamy w Polsce problem, tylko stara się odwrócić uwagę opinii publicznej z istoty problemu, czyli z tego, że instytucje nie reagują na inną sprawę, poprawność polityczną. Ja nie chcę mieć do czynienia w Polsce z zamachami terrorystycznymi, nie chcę w Polsce gett. Jeśli są tacy, którzy chcą, to proszę bardzo, w miasteczku Wilanów jedno mieszkanie w każdym bloku powinno być udzielone migrantom. To w zależności od stopnia poparcia: im wyższe poparcie dla PO, tym więcej migrantów można zasiedlić"

– dodał.

Z kolei Janusz Kowalski przypomniał pracownikowi TVN, że "za czasów rządów PiS nie było ani jednego obrazka, aby na podlaskiej wsi wałęsali się jacyś obcy kulturowo imigranci. Ani jednego obrazka takiego nie było".

"Nie było żadnego obrazka, żeby w Poznaniu facet w skarpetkach z maczetą wymachiwał i straszył ludzi. Nie było obrazka nawet w Warszawie, żeby jakikolwiek imigrant skakał po samochodzie. My dbaliśmy o bezpieczeństwo Polski. Zachęcam redakcję TVN-u do opamiętania się. Bardzo dużo robicie szkody taką propagandą, wpisujecie się w propagandę, którą 10 lat temu byli karmieni Niemcy. Atakowano tych, którzy pytali o bezpieczeństwo, atakowano w sposób bezprecedensowy. Dziś nie ma ani jednego bezpiecznego niemieckiego miasta. Może pan żyje sobie tutaj w strefie komfortu w Warszawie, może panu jest tutaj wygodnie, bo pracuje pan w TVN-ie, ale niech pan pojedzie do miast, gdzie pojawiają się nielegalni migranci. Niech pan zapyta polskich kobiet, czy czują się bezpiecznie, jak na przystanku widzą kilku niezidentyfikowanych muzułmańskich mężczyzn"

– stwierdził.

Andrzej Śliwka dodał, że "to ta redakcja rzez ostatnie półtora roku szczuła na legalnych migrantów, którzy przyjeżdżali do Polski pracować".

"To pana redakcja pokazywała tych, którzy przyjechali tutaj legalnie pracować, jako tych, którzy w sposób nielegalny tu przyjechali, czyli ze złamaniem prawa, a tak nie było". To państwo pokazywaliście mnóstwo historii ludzi, którzy do Polski przejechali, żeby pracować i później z Polski wyjechali do swoich rodzinnych stron jako coś niewłaściwego. Czy bierze pan odpowiedzialność, że przez to, że szczuliście na legalnych migrantów, za sytuację, które mają miejsce jeśli ktoś kogoś pobije? Bierze pan tą odpowiedzialność?"

– zakończył.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#TVN #konferencja #PiS #nielegalna migracja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo