Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Minister Budka znów na tropie”. Polityk PO doczekał się odpowiedzi od Obajtka

- Minister Borys Budka znów „na tropie”: najpierw pokazał raport, którym wkopał swojego kolegę Bartłomieja Sienkiewicza, potem grzmiał o stracie spółki OTS, gdzie odpis został zrobiony przedwcześnie, a teraz donosi, że korzystałem z usług stomatologa - napisał na portalu X Daniel Obajtek, były prezes PKN Orlen. Odniósł się w ten sposób do kolejnych wypowiedzi Budki wymierzonych w jego osobę.

Daniel Obajtek
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Na początku kwietnia Borys Budka, minister aktywów państwowych, stwierdził w TVN24, że "ma ze sobą dokumenty, które mówią o tym, że w sposób absolutnie, w mojej ocenie nielegalny, w środku kampanii wyborczej w 2023 r. zlecono inwigilację Bartłomieja Sienkiewicza przez amerykański podmiot"

"Orlen podpisał umowę, zapłacił blisko pół miliona złotych za to, by sporządzić taki krótki raport na temat Bartłomieja Sienkiewicza"

- dodał.

Były prezes PKN Orlen odpowiedział wówczas Budce we wpisie na portalu X, w którym wskazał, że omawiany raport "dotyczył sprawdzania powiązań z obcymi wpływami, między innymi jeśli chodzi o zakup rosyjskiej ropy oraz ochrony interesu Grupy Orlen jako spółki - i tak się składa, że z raportu wynika, że to firmy związane z p. Sienkiewiczem otrzymywały z ORLENU i PGNiG kilkumilionowe wynagrodzenia między innymi za consulting w sprawie zakupu rosyjskiej ropy i gazu". 

Sprawa spółki OTS 

Niedawno Orlen poinformował, że w związku z utraceniem przez Orlen Trading Switzerland 1,6 mld zł przedpłat za niedostarczoną ropę i małym prawdopodobieństwem odzyskania pieniędzy dokona stosownego odpisu w wynikach finansowych za 2023 r. Budka odnosząc się do tej sprawy mówił, że "to Obajtek i jego ludzie stworzyli spółkę w Szwajcarii pomimo ostrzeżeń polskich służb". 

"Zatrudniono tam człowieka, który ma bardzo złą przeszłość, przed którym ostrzegały nawet amerykańskie służby. To jest wyjątkowa hipokryzja Obajtka, że dzisiaj próbuje się odciąć od tej decyzji. Mam nadzieję, że za to również odpowie przed sądem. Za to co się działo (...) w Orlenie" 

– dodawał Budka.

Szef MAP mówił także, że Orlen za rządów prezesa Obajtka był traktowany "jak prywatny folwark", z którego miały być finansowe "wydatki stomatologiczne" oraz "zabiegi botoksu". 

Do wszystkich rewelacji Borysa Budki odniósł się dziś Daniel Obajtek we wpisie na portalu X. 

"Minister Borys Budka znów „na tropie”: najpierw pokazał raport, którym wkopał swojego kolegę Bartłomieja Sienkiewicza, potem grzmiał o stracie spółki OTS, gdzie odpis został zrobiony przedwcześnie, a teraz donosi, że korzystałem z usług stomatologa, z pakietu medycznego, który gwarantowała mi firma i którym objętych było także wielu pracowników. Za wszystkie inne zabiegi zapłaciłem z własnych pieniędzy"

– napisał Obajtek.

Podkreślił też, że "z niecierpliwością czeka na kolejne sensacyjne doniesienia, którymi 
Borys Budka chce zakryć niewygodną prawdę
, w tym: coraz droższe paliwo, raporty firm związanych z Bartłomiejem Sienkiewiczem i brak jakichkolwiek nowych inwestycji realizowanych przez spółki skarbu państwa".

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#Daniel Obajtek #Borys Budka #Orlen

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo