Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy? Będą niespodzianki. Ale najpierw chcą pokazać program

Zjednoczona Prawica zaprezentuje niespodzianki na listach wyborczych, ale najpierw chcemy pokazać program, aby polityka miała treść, a nie tylko twarze - zdradził wiceszef MON, prezes stowarzyszenia OdNowa RP Marcin Ociepa. Zaznaczył jednak, że przekrój wiekowy kandydatów będzie duży. "Reprezentacja parlamentarna powinna być taka, jakie jest nasze społeczeństwo" - zaznaczył.

Logo PiS
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Ociepa pytany, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość w przeciwieństwie do innych komitetów wyborczych nie prezentuje jeszcze swoich list wyborczych przypomniał, że ich rejestracja ma miejsce na początku września. W jego ocenie, ogłaszane ich wcześniej ma wyłącznie charakter komunikacji wewnątrzpartyjnej, a nie do obywateli.

Pytany, czy pojawią się niespodzianki na listach PiS stwierdził, że Zjednoczona Prawica będzie chciała zaprezentować pewne niespodzianki na listach wyborczych. "Ale my chcemy najpierw pokazać program" - dodał.

"Część (programu) już trochę pokazaliśmy, ale ten duży program będzie zaprezentowany we wrześniu. Ja nie mogę ujawnić kiedy, ale to jest bardzo ważne, żeby to połączyć z tym programem, żeby polityka miała treść, a nie tylko twarze. Bo twarze mogą być najpiękniejsze, najmądrzejsze, ale cóż z tego, jeśli za tym nie będzie żadnej treści"

- powiedział wiceminister.

Ociepa zaznaczył, że przekrój wiekowy kandydatów będzie duży. "Reprezentacja parlamentarna powinna być taka, jakie jest nasze społeczeństwo" - zaznaczył. "Potrzebujemy przedstawicieli młodego, średniego i starszego pokolenia" - dodał.

Według zapowiedzi polityków PiS, pełny program wyborczy partii ma zostać zaprezentowany we wrześniu.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#wybory #PiS #program wyborczy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo