Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kaczyński: Tusk chce, żeby jego wola była prawem. Byli już tacy. Wola führera była prawem

Wolą Tuska jest, by jego wola była prawem, bo to do tego można w gruncie rzeczy sprowadzić: wola Tuska jest prawem. No byli już tacy, których wola była prawem. Wola führera była prawem - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Lublina prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk zwrócił uwagę na przypadki łamania demokracji i konstytucji przez obecnie rządzących i zaznaczył, że Prokuratura Krajowa to nie ostatnia instytucja, którą będą próbowali siłowo przejąć.

Jarosław Kaczyński
@pisorgpl - X.com

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości prowadzą w ten weekend spotkania z wyborcami w największych miastach Polski. W Lublinie, po odsłonięciu pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego z mieszkańcami spotkał się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zwrócił uwagę, że obecna polityka stwarza obecnie kilka problemów. - Zacznę od tej pierwszej sprawy, najbardziej dzisiaj eksponowanej i najbardziej bolesnej, bo odnoszącej się do naszej wolności, naszej demokracji, tego wszystkiego, co wywalczyliśmy, naszego statusu obywateli, a nie poddanych - mówił.

Łamanie demokracji

Kaczyński powiedział, że obecny rząd od początku bezczelnie i bezpośrednio łamie demokrację "pod hasłem "prawo, tak, jak my je rozumiemy". - To znaczy wolą Tuska jest, by jego wola była prawem, bo to do tego można w gruncie rzeczy sprowadzić: wola Tuska jest prawem. No byli już tacy, których wola była prawem. Wola führera była prawem - zaznaczył.

"Otóż to realizuje się w stosunku do mediów w sposób bardzo brutalny. Bezpośrednie użycie siły, bez żadnych podstaw prawnych, a w tym wypadku chodzi nie tylko o sam fakt złamania prawa, tu chodzi o to, że różnorodność medialna, pluralizm medialny jest fundamentem demokracji nie ma demokracji bez pluralizmu medialnego"

– podkreślił.

Zwrócił też uwagę na działania przeprowadzone wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Zaznaczył, że więziono ludzi, którzy walczyli z przestępczością i byli ułaskawieni. Podkreślił, że wobec pierwszego z wymienionych, chwilę przed jego wyjściem z zakładu karnego zastosowano tortury. - To było po prostu zaplanowane, pewnie na samej górze, prześladowanie: "wychodzisz, ale my ci jeszcze pokażemy, co my możemy". To jest takie ostrzeżenie dla wszystkich. Ale przestraszą nas? Nie przestraszą - powiedział Kaczyński.

Atak na instytucje

Prezes PiS odniósł się do działań rządu wobec prokuratury. Ocenił, że próba bezprawnego przejęcia Prokuratury Krajowej to nie koniec kroków rządzących. - Plany są dużo dalej idące. Mają atakować Trybunał Konstytucyjny - oznajmił.

"Jeżeli jakaś instytucja była utworzona choćby po części w trakcie PiS-u. Choćby w sensie obsady personalnej, została stworzona w czasie PiS-u, to już jest nieważna, można łamać jej postanowienia, to dotyczy między innymi Trybunału Konstytucyjnego"

– tłumaczył posunięcia rządu prezes PiS.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Prawo i Sprawiedliwość #Jarosław Kaczyński #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo