Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Joński szeryfował, ale powaga prysła błyskawicznie. Otrzymał pomocny prezent od Morawieckiego. WIDEO

Ponieważ pan przewodniczący Joński odwoływał się do moich luk pamięci to chciałem powiedzieć, że mam dla odświeżenia jego luk pamięci prezent - przyznał podczas przesłuchania na komisji śledczej były premier Mateusz Morawiecki. Wręczył politykowi książkę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu. To, kiedy wybuchło, sprawiło niegdyś Jońskiemu niemałych kłopotów.

Dariusz Joński dostał prezent. Już nie zapomni daty wybuchu Powstania Warszawskiego
zrzut ekranu - x.com, sejm.gov.pl

O godz. 13 komisja ds. tzw. wyborów kopertowych wznowiła prace, przesłuchując dalej byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Przewodniczący cytował pojedyncze zdania z opasłego protokołu, który sporządzono na podstawie zeznań ostatnim razem. 200-stronicowy protokół Morawiecki otrzymał - jak przekazał - wczoraj wieczorem.

Moja wiara w pana słowa jest taka, jak moja wiara, że wy rzeczywiście CPK chcecie realizować - zakpił Morawiecki.

Jestem bardzo podekscytowany tym waszym raportem. Przy okazji chcę powiedzieć, że ja przygotowuję też raport na półrocze rządu - przyznał polityk, po czym jego mikrofon dezaktywowano.

Joński rozpoczął tyradę:

„Wie pan co… różnimy się. Jesteśmy z dwóch różnych obozów, ale od byłego premiera oczekiwałoby się odwagi. Pan przyszedł tutaj i robi za klauna. U pana są dziury w pamięci dość duże…”.

Po chwili głos oddano świadkowi. - Ponieważ pan przewodniczący Joński odwoływał się do moich luk pamięci to chciałem powiedzieć, że mam dla odświeżenia jego luk pamięci prezent - przyznał Morawiecki, po czym ruszył w stronę przewodniczącego.

Jak pokazał na X wiceprzewodniczący komisji Waldemar Buda, były premier wręczył Jońskiemu książę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu.

1988? Ta data na długo przykleiła się do Jońskiego. Nie bez powodu. Przypomnijmy:

78 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej. Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod niezwykle brutalnej niemieckiej okupacji, pod którą znajdowała się od września 1939 r.

 Źródło: sejm.gov.pl, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo