Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

J. Kaczyński ostrzega: Jeśli władza Tuska jest zdolna do tortur, to jest też gotowa do sfałszowania wyborów

Trzeba naprawdę zaangażować w to dziesiątki, może więcej niż dziesiątki, tysięcy ludzi. Dopiero wtedy będziemy mieli szansę na to, żeby wygrać wybory na prezydenta i od tego momentu przynajmniej zacząć zmieniać Polskę - powiedział na manifestacji przed Sejmem prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk chce przygotować "wielką osłonę", która ochroni proces wyborczy, ponieważ podkreślił, że obecna władza może być gotowa do ich sfałszowania.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Przed Sejmem trwa manifestacja przeciwko działaniom koalicji 13 grudnia. Zebrani wyrażają sprzeciw m.in. wobec tortur, jakim poddawani byli zatrzymani w związku z rzekomą aferą wokół Funduszu Sprawiedliwości. Głos na wydarzeniu zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

W trakcie wystąpienia polityk podkreślił, że w demokratycznym kraju, takie działania władzy skutkowałyby dymisją rządu. Zaznaczył, że w związku z tym rządzący nie przyznają się do procederu. Podkreślił, że, aby winni tych działań ponieśli odpowiedzialność w Polsce musi zmienić się rząd. Wyraził jednak mocne obawy w stosunku do nadchodzących wyborów.

"Pamiętajcie, że jeżeli władza jest zdolna do tortur, to tym bardziej jest zdolna do fałszowania wyborów"

– oznajmił.

Prezes PiS zaznaczył, że jest potrzeba stworzenia "wielkiej osłony wyborów". - Trzeba naprawdę zaangażować w to dziesiątki, może więcej niż dziesiątki, tysięcy ludzi. Dopiero wtedy będziemy mieli szansę na to, żeby wygrać wybory na prezydenta i od tego momentu przynajmniej zacząć zmieniać Polskę - powiedział.

Jak stwierdził, zwycięskie wybory będą też możliwością do "przygotowania rozwiązań konstytucyjnych konstytucyjne i prawne", które "w najwyższym stopniu utrudnią - bo takiego rozwiązania, które zupełnie to uniemożliwia nie ma, przynajmniej jeśli przyjmiemy demokrację - żeby tego rodzaju rzeczy się nigdy w Polsce nie mogły powtórzyć - powiedział.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo