Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Gronkiewicz-Waltz z tytułem Honorowej Obywatelki Warszawy. Śpiewak przypomina o reprywatyzacji: "To jawna prowokacja"

Radni Warszawy zdecydowali o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, wieloletniej prezydent stolicy. „Jest to jawna prowokacja” - ocenia miejski działacz Jan Śpiewak.

Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała wybory samorządowe w 2006 r. Objęła wówczas fotel prezydenta Warszawy. Stolicą rządziła nieprzerwanie do 2018 r. Radni podczas dzisiejszej sesji zdecydowali o przyznaniu jej tytułu Honorowego Obywatela Warszawy. 

Radni, którzy byli autorami wniosku o uhonorowanie jej tym tytułem, przekonywali, że była prezydent dobrze wykonywała swoje obowiązki, a mieszkańcy pozytywnie oceniali jej pracę. 

„Ponad dekadę stołecznych rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz pozytywnie oceniło 58 proc. warszawiaków, a 59 proc. było zdania, że sprawnie zarządzała miastem i była jego dobrym gospodarzem”

przekonywali radni. 

Za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie na ogromną skalę działała reprywatyzacja, o czym przypomniał na Twitterze Jan Śpiewak, działacz miejski od lat angażujący się w obronę lokatorów przejmowanych kamienic. 

 

Gronkiewicz-Waltz: "Miałam dobrą ekipę"

Hanna Gronkiewicz-Waltz na pytanie Polskiej Agencji Prasowej, czy chciałaby zostać uhonorowana tym tytułem, odparła, że tak. Zaznaczyła, że przez 12 lat świadomie skoncentrowała się na pracy w Warszawie. Jak zaznaczyła, było to na tyle owocne, "że mimo hejterskich akcji przeciwko mnie, nadal ponad 50 proc. (58 proc. - red.) warszawiaków uważało, że jestem dobrym gospodarzem. Miałam dobrą ekipę. Bez tej ekipy niewiele bym zrobiła" - powiedziała.

 Źródło: TVP Info, PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo