Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Dukaczewski o komisji Tuska: „Znajdziemy ludzi”. Reporter TV Republika zadał mu kilka pytań [WIDEO]

"Resetowcy" Piotr Pytel i Marek Dukaczewski zostali zaproszeni do wzięcia udziału w audycji o "szpiegach Putina i Łukaszenki w Polsce" na antenie neo-Polskiego Radia. Ten drugi w trakcie audycji odnosząc się do zapowiadanej przez Donalda Tuska komisji ds. wpływów rosyjskich oświadczył, że "znajdziemy ludzi". Z kolei gdy wyszedł z budynku rozgłośni, unikał odpowiadania na pytania reportera TV Republika, m.in. dotyczące ukończonego przez niego kursu GRU.

Michał Jelonek, Marek Dukaczewski
screen - Telewizja Republika

Pytel i Dukaczewski jako "eksperci" w neo-Polskim Radiu 

Piotr Pytel i Marek Dukaczewski zostali zaproszeni przez neo-Polskie Radio do wzięcia udziału w debacie na temat... rosyjskich i białoruskich szpiegów w Polsce. Dukaczewski w trakcie audycji był pytany, kto powinien zostać członkiem komiji ds. badania rosyjskich wpływów, o której niedawno mówił Donald Tusk.

"Są to ludzie, którzy nie mają tego zboczenia zawodowego, że na wszystko patrzą niezwykle ostrożnie. Po takich ludzi warto sięgnąć. Tacy ludzie są w Ośrodku Studiów Wschodnich, w Piśmie. Na pewno jest bardzo wielu funkcjonariuszy kontrwywiadu z tych niższych szczebli, tych wyrobników, którzy to swoje rzemiosło spokojnie wykonywali. To są ludzie, którzy będą pracowali na dokumentach i na faktach. Natomiast do złożenia tego nie ma żadnego problemu – też znajdziemy ludzi"

– powiedział.

Po opuszczeniu gmachu radia reporter TV Republika Michał Jelonek zadał Dukaczewskiemiu kilka pytań. Pierwsze pytanie dotyczyło tego, kiedy ukończył kurs GRU. "Wszystko ma pan w internecie" - odparł Dukaczewski. 

Następne pytanie dotyczyło jego słów "znajdziemy ludzi", na co Dukaczewski odparł: "Zobaczycie". Dukaczewskiego zapytano również, jaka jest jego rola w tej komisji, na co odpowiedział, że "żadna". 

"To skąd zapewnienia, że znajdziecie ludzi: kto, pana byli oficerowie z WSI?"

– pytał reporter.

"Są ludzie mądrzy, którzy mogą to zrobić" - oświadczył Dukaczewski. Gdy padło pytanie "kto konkretnie", oznajmił, że "nie miał na myśli żadnych ludzi, ale jest przekonany, że ta ekipa, która jest teraz, wie, co ma zrobić". 

Reporter TV Republika do Dukaczewskiego: "Może pan sobie spojrzeć w lustro?" 

Później reporter zapytał Dukaczewskiego, "czy może pan sobie spojrzeć w lustro, kiedy widzi pan człowieka, który skończył kurs GRU w Moskwie". 

"Oczywiście […] proszę pana, bardzo wiele osób kończyło różnego rodzaju kursy i to nie jest żadna hańba"

– oświadczył Dukaczewski.

Dopytywany, czy było to w interesie Polski, odpowiedział: "W interesie Polski było". 

Drugi z reporterów - Michał Gwardyński - zapytał Dukaczewskiego, czy "posiada jakieś kontakty dalej z osobami z Federacji Rosyjskiej". 

"Dla pana jestem generałem Dukaczewskim"

– odpowiedział mu Dukaczewski.

"Panie Marku, proste pytanie, czy posiada pan kontakty z osobami, które działają w interesie zbrodniczego reżimu Władimira Putina?" - dopytywał reporter. 

"Jeżeli tak, to niech pan to pytanie skieruje do kontrwywiadu"

– powiedział Dukaczewski.

Piotr Pytel i Marek Dukaczewski - kim są? 

Piotr Pytel był szefem SKW w latach 2014-2015. To on osobiście brał udział w dziesiątkach spotkań z przedstawicielami FSB. To on uczestniczył w alkoholowej libacji z rosyjskimi agentami w Kadynach, upublicznionej w serialu "Reset".

Z kolei Marek Dukaczewski był szefem Wojskowych Służb informacyjnych oraz uczestniczył w kursach GRU w Moskwie. Nazwisko Dukaczewskiego pojawia się również w archiwach Stasi, do których dotarł brytyjski wywiad MI6. Obok gen. Bolesława Izydorczyka i Konstantego Malejczyka, Dukaczewski figuruje jako jeden z szefów WSI, „bezpośrednio zaangażowanych w działalność wywiadowczą przeciwko Wielkiej Brytanii i Stanom Zjednoczonym już po upadku komunizmu w Polsce”.

 Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

 

#Marek Dukaczewski #Piotr Pytel

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo