Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Dla TVN 24 i "Wyborczej" był... „skruszonym sędzią”. Tomasz Szmydt gra już w orkiestrze Putina i Łukaszenki

Jeszcze niedawno Tomasz Szmydt występował w TVN 24 i "Gazecie Wyborczej" jako "skruszony sędzia", a jego opowieści były narzędziem do ataków na Zjednoczoną Prawicę. Teraz chwali reżim Łukaszenki, a na Białorusi poprosił o azyl. "Kanalia i zdrajca" - stwierdził doradca prezydenta RP Stanisław Żaryn.

Tomasz Szmydt
X.com - Tomasz Szmydt

Sędzia Tomasz Szmydt, który orzekał w WSA w Warszawie, uciekł na Białoruś, wychwala Alaksandra Łukaszenkę, a jego narracja powielana jest przez rosyjską i białoruską propagandę. Sędzia-dezerter publikuje też w internecie, dodając wpisy także w języku rosyjskim.

Należy pamiętać, że jeszcze całkiem niedawno Szmydt był częstym gościem TVN 24 i "Gazety Wyborczej", gdzie opowiadał o rzekomej "aferze hejterskiej". W liberalno-lewicowych mediach obecny agent Łukaszenki przedstawiany był jako "skruszony sędzia". I wykorzystywany do skoordynowanych ataków na Zjednoczoną Prawicę.

Zresztą podobnie jak jego żona, znana pod pseudonimem "mała Emi", której opowieści rozkręciły pseudo-aferę w środowisku sędziowskim. Jej relacje również były - i nadal są - wykorzystywane przez te same media, które atakowały sędziów chcących reformy wymiaru sprawiedliwości.

Obecnie sędzia stanie się gwiazdą propagandy Rosji i Białorusi. Będzie prezentowany jako osoba z wewnątrz zachodnich struktur, która uwiarygodnia kłamstwa rosyjskiej i białoruskiej propagandy. Ten typ działania to włączenie się w wojnę hybrydową przeciwko Polsce. To zdrada RP. Nie wiem przed czym ucieka Tomasz Szmydt. W przeszłości podobne czyny wykonywali ci, którzy bali się odpowiedzialności za swoje działania w Polsce. Nikt przy zdrowych zmysłach nie ucieka na Białoruś, by stać się marionetką w rękach Putina i Łukaszenki. Kanalia i zdrajca.

– napisał doradca prezydenta RP Stanisław Żaryn.

Do całej sytuacji odniosło się też stowarzyszenie Prawnicy dla Polski.

- Zauważamy, że sędzia Szmydt awansował dzięki Stowarzyszeniu Sędziów Themis. To kolega Kamińskiej i Żurka. Następnie w resorcie Ziobry. Ostatnio jako informator Marty Gordziewicz i TVN 24 w tzw. aferze hejterskiej. Postać tragiczna czy wyrachowana? A może te związki ze wschodem były od początku? - czytamy we wpisie w serwisie X.com.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Tomasz Szmydt #sędzia #Białoruś

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo