Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Decyzję Trzaskowskiego o zakazie krzyży skomentował nawet... Elon Musk. „Ale wstyd“

Multimiliarder Elon Musk poświęcił jeden z wpisów na swojej platformie x.com decyzji prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Chodzi o jego walkę z krzyżami i jednoczesne wzmacnianie pozycji osób LGBT. O Warszawie znów jest głośno, jednak nie w dobrym kontekście.

Elon Musk
Marcel Grabowski / UK Government - wikimedia.commons.org; CC BY 2.0 [https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/]

Prezydent Rafał Trzaskowski podpisał rozporządzenie, na mocy którego w urzędach zakazane zostaną krzyże. Urzędnicy nie będą też mogli eksponować symboli religijnych na biurkach. - Każdy ma prawo do swojej wiary (lub jej braku). Także urzędnicy i urzędniczki. A każdy, kto przychodzi do urzędu załatwić swoją sprawę, ma prawo czuć się jak w neutralnym urzędzie. Po prostu - argumentował swoją decyzję prezydent stolicy.

Musk o decyzji Trzaskowskiego: Ale wstyd 

O jego rozporządzeniu piszą nawet zagraniczne media. - Oprócz ograniczania wolności słowa burmistrz podjął także działania na rzecz wzmocnienia praw osób LGBTQ w mieście, a urzędnicy mają teraz obowiązek szanować wybór zaimków preferowanych przez osobę, z którą mają do czynienia - przypomniał portal Free Speach Union.

Na wpis cytujący fragment tekstu zareagował multimiliarder, szef Tesli oraz portalu x.com - Elon Musk. Jego komentarz nie rzuca dobrego światła na prezydenta polskiej stolicy.

"Bezwstydnie kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Ale wstyd"

– stwierdził.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Elon Musk #Rafał Trzaskowksi

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo