Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Czyż do polityków PiS: „Przyjdziecie do nas, na pewno”. Zarzuty o brak czystej wody? „To trochę nieuczciwe"

- Przyjdziecie do nas, na pewno. My to wiemy, wy to wiecie - tymi słowami zwrócił się Marek Czyż, twarz "19:30", do polityków, którzy nie chcą udzielać wywiadów neo-TVP. Z kolei pytany o sprawę Tomasza Marca, który zwolnił się z redakcji programu po zaledwie tygodniu, odparł, że "nie wie, jaki powód stoi za jego odejściem". Czyż odniósł się też do zarzutów o brak "czystej wody".

Marek Czyż
screen - TVP

Marek Czyż to główna twarz "19:30", czyli nowej wersji "Wiadomości" w TVP. 20 grudnia, w dniu, kiedy doszło do przejęcia mediów publicznych, widzowie mogli obejrzeć krótkie oświadczenie przez niego wydane. Wskazał w nim, że od tej pory "zamiast propagandowej zupy" dostawać będą oni "czystą wodę". W związku z nielegalnym przejęciem TVP zdecydowana większość polityków Zjednoczonej Prawicy bojkotuje stację i nie udziela jej wywiadów. 

O tym, jak te zapewnienia przełożyły się na rzeczywistość, najlepiej świadczy fakt, iż jeden z reporterów "19:30" zwolnił się z pracy po tygodniu. Jako powód podał fakt, iż "ta woda nie jest krystalicznie czysta" oraz "zupełnie inaczej to sobie wyobrażał - zarówno jeżeli chodzi o kwestie merytoryczne, czysto zawodowe, ale też związane z kulturą pracy". 

Zarzuty wobec "19:30". Czyż odpowiedział

Teraz Czyż postanowił udzielić wywiadu portalowi Onet, w którym odniósł się m.in. do stawianych zarzutów o brak zapowiadanej "czystej wody", co wskazane zostało w raporcie przygotowanym przez portal Demagog. 

"Rozumiem, że są środowiska, które głośno manifestują rozczarowanie tym, co zobaczyły po brutalnej konfrontacji mojej deklaracji wyemitowanej przed wejściem na antenę "19.30" z rzeczywistością. Sądzę, że jeśli ktoś będzie chciał znaleźć w naszym programie dowód na to, że nie jesteśmy obiektywni, to i tak go znajdzie"

– oświadczył Czyż.

Dodał także, że "nikt nie zadał sobie trudu, by powiedzieć, że w "19.30" nie ma "czystej wody", którą Czyż obiecywał, ale zaszły pewne zmiany, które są wystarczająco wyraźne, by je zauważyć i zaakcentować". Wskazał iż w jego opinii jest to "trochę nieuczciwe, ale nie chce wchodzić w polemikę z kolegami i koleżankami z Demagoga". 

Pytany o odejście Tomasza Marca, odpał: "Nie wiem, jaki powód stoi za jego odejściem. Mogę powiedzieć, że wydarzyło się obok mnie — nie miałem nawet okazji zapowiedzieć w programie żadnego z jego materiałów". Wskazał też dziennikarce, że "o powody musiałaby pytać albo Tomasza Marca, albo Pawła Płuskę, który jest szefem "19.30"". 

Czyż o politykach PiS: "Przyjdziecie do nas, na pewno" 

Prowadzącego "19:30" zapytano również o bojkot programu ze strony polityków PiS. Przedstawiciele ugrupowania podkreślają, że przejęcie mediów publicznych nastąpiło w sposób niezgodny z prawem, dlatego też odmawiają udzielania wywiadów pracownikom neo-TVP. 

"Mam komunikat do polityków, którzy mają obecną TVP za nielegalną telewizję: przyjdziecie do nas, na pewno. My to wiemy, wy to wiecie. Rozumiemy formułę — musimy się przed tym trochę podroczyć, ale do nas przyjdziecie. A my was zapraszamy. Cały czas jesteśmy otwarci"

– oświadczył Czyż.

 Źródło: onet.pl, niezalezna.pl

 

#Marek Czyż #neo-TVP

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo