Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Chcą postawić Glapińskiego przed Trybunałem Stanu. Tusk ma nadzieję, że procedura przyspieszy

Procedura związana z postawieniem Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu na pewno się zacznie - oznajmił dziś premier Donald Tusk. Szef rządu potwierdził, że polityczny atak na prezesa NBP będzie kontynuowany. Wyraził nawet nadzieję, iż "nabierze przyspieszenia".

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

W marcu grupa przedstawicieli koalicji rządzącej złożyła wniosek o postawienie prezesa NBP Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu. Poparło go 191 posłów.

Głównym zarzutem wobec prezesa NBP jest zakup na rynku wtórnym obligacji emitowanych lub gwarantowanych przez Skarb Państwa, co jak twierdzą oskarżyciele, stanowi złamanie Konstytucji. Argumenty posłów rozbił już wcześniej zarząd NBP. Według komentujących wniosek jest elementem gry politycznej, która ma na celu m.in. wprowadzenie w Polsce waluty euro.

Tusk chce przyspieszyć działania

Chcę powiedzieć, że spekulacje, jakie pojawiły się w niektórych mediach, że łagodniejszy ton i taki przymilny ton prezesa Glapińskiego i spotkanie z ministrem finansów nie zmieniło mojej oceny i bardzo poważnych powodów, dla których złożono wniosek o Trybunał Stanu, tak że procedura na pewno się zacznie

– powiedział we wtorek po premier Donald Tusk.

Oznajmił, że nie jest jego "intencją, aby procedura wlokła się w czasie". - Mam nadzieję, że nabierze przyspieszenia – dodał.


 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Glapiński #NBP #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo