Po tym, jak Telewizja Republika przez ostatnie dni ujawniała dramatyczną sytuację, w jakiej znalazła się Anna Wójcik, podejrzana w śledztwie dotyczącym RARS, prokuratura zdecydowała o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec matki poważnie chorego dziecka. Zastosowano wobec niej wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym 400 tys. zł poręczenia majątkowego. Po tym, jak kobieta opuściła tymczasowy areszt, telefonicznie podziękowała widzom TV Republika za wsparcie.
Ale Kamila Biedrzycka miała swoją wersję wydarzeń i przekazała ją widzom.
- Prokuratura doszła do wniosku, że ze względu na syna pani Anna W. może areszt opuścić, po czym Anna W. wsiadła w samochód i pojechała do Republiki - powiedziała Biedrzycka w programie "Super Expressu".
Funkcjonariuszka kłamie🔥
— jachcy🇵🇱 (@jachcy) April 4, 2025
➡️„Anna W. po zwolnieniu wsiadła w samochód i pojechała do @RepublikaTV a później do @wPolscepl …”😳 pic.twitter.com/f2ZdwYQ79A
Biedrzycka: Owszem, tak, wprowadziłam w błąd widzów
Biedrzycka należy również do załogi "czystej wody", czyli TVP Info. Poseł Paweł Szrot (PiS) właśnie w tej stacji stwierdził, że to najlepsza okazja, by pracownica rządowej telewizji sprostowała i przeprosiła Annę Wójcik za kłamstwo, jakie publicznie wypowiedziała.
- Za informację, że pojawiła się w studiu telewizyjnym? Owszem, tak, wprowadziłam w błąd widzów - zaczęła Biedrzycka. Ale dodała: - Nie tego programu zresztą, więc nie wiem dlaczego domaga się Pan przeprosin na tej antenie. Przepraszać nie zamierzam, ale prostuję podaną informację, ponieważ pani Anna Wójcik udzieliła wywiadu telefonicznie, a nie będąc w studiu.
"I świetnie, że pani to zrobiła. Anna Wójcik czekała wtedy na swojego męża, żeby ją odwiózł do chorego syna" - skomentował poseł Szrot.
Kamila Biedrzycka, pani dziennikarka.
— Bꓭambo (@obserwujesobie) April 6, 2025
„Prostuję, ale nie przepraszam”🤷♂️ pic.twitter.com/aeee6FJ29i
Kamila Biedrzycka i słynna impreza z politykami KO
Przypomnijmy, że Kamila Biedrzycka trafiła do Telewizji Polskiej w likwidacji po tym, jak doszło do zmiany władzy w Polsce, a po decyzji Bartłomieja Sienkiewicza przejęto media publiczne. Zdążyła już zasłynąć udziałem w imprezie z politykami Koalicji Obywatelskiej w jednej z warszawskich knajp. Telewizja Republika ujawniła biesiadę, do jakiej doszło tuż przed świętami Bożego Narodzenia 2024 r.
Wśród uczestników znaleźli się m.in. Adam Michnik i Jarosław Kurski ("Gazeta Wyborcza"), Daniel Gorgosz i Tomasz Sygut ( obaj TVP w likwidacji) oraz politycy Koalicji Obywatelskiej, m.in. minister Adam Szłapka, Paweł Kowal, Marcin Kierwiński oraz Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO). Fakt pokazania opinii publicznej tej imprezy mocno zdenerwował Adama Michnika, który wykrzykiwał do reportera Republiki: "jesteście k**asami".
 
                        
        
        
        
         
            
            
           
            
            
           
                         
                         
                         
             
             
             
            !["Głęboka zależność" posła PSL. Ozdoba kpi: Działa w zorganizowanej grupie przestępczej [ZOBACZ]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_71d00f12dbdef38386e6b9aa55d1c8ee6fc5870acbdfd31a77db4b769bdeab45_c.jpg?r=1,1) 
             
            ![Ścigają polityków PiS za działania zgodne z prawem. Przyznał to sam Wawrykiewicz [WIDEO]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_48ae91e889b635d3eb9dc2bb120a47c502b21b77f0fb5f138f12e0e8bdedddc2_c.jpg?r=1,1) 
            