ortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

„Bardzo ogólnikowa i enigmatyczna”. Kamiński: Do Tarczy Wschód podchodzę sceptycznie

Zapowiedź programu Tarcza Wschód jest bardzo ogólnikowa, enigmatyczna - ocenił były szef MSWiA Mariusz Kamiński (PiS). Przyznał jednocześnie, że nie kwestionuje potrzeby umacniania wschodniej granicy.

Mariusz Kamiński
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Kamiński został dziś zapytany o rządową zapowiedź budowy umocnień i zapór na wschodniej granicy.

Na razie brzmi to bardzo enigmatycznie, bardzo wyborczo, a ponieważ nisko oceniam wiarygodność premiera Tuska i jego częste wyborcze obietnice, które nie znajdują później najmniejszej próby realizacji po wyborach, podchodzę do tego bardzo sceptycznie

– powiedział przed spotkaniem z mieszkańcami Bełżyc (woj. lubelskie).

Zapowiedź programu "Tarcza Wschód" nazwał "bardzo ogólnikową" i ogłoszoną "w trakcie kampanii wyborczej". "Kompletnie nie wiemy na czym ma to polegać. Czy te 10 mld ma stworzyć jakąś nową Linię Maginota, czyli mnóstwo żelbetonowych bunkrów na granicy. Myślę, że to byłoby nieracjonalne, chociażby ze względu na uwarunkowania terenowe, gdzie są bagna, podmokłe tereny, piasek" – wymieniał polityk PiS.

Granica wschodnia – przyznał Kamiński – jest "bardzo niebezpieczna". Jego zdaniem, należy dalej ją umacniać, więc "co do kierunku, nikt tego nie kwestionuje".

Zdaniem byłego szefa MSWiA, fundamenty do umacniania granicy z Białorusią i Rosją stworzył rząd PiS, który jego zdaniem "bardzo szybko, w sytuacji głębokiego kryzysu granicznego" zbudował tam zaporę fizyczną i elektroniczną.


W sobotę premier Donald Tusk ogłosił założenia Narodowego Planu Obrony i Odstraszania "Tarcza Wschód". Program, na który rząd zapowiedział przeznaczenie 10 mld zł, zakłada m.in. budowę umocnień i zapór wzdłuż wschodniej granicy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#"Tarcza Wschód" #Mariusz Kamiński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo