Raport ABW ws. Vivusa

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego powinna jak najszybciej przedstawić sejmowej komisji ds. służb specjalnych raport ze swoich działań w sprawie spółki pożyczkowej Vivus (obecnie Soonly), która była kontrolowana przez Olega Bojkę, rosyjskiego oligarchę.

Chodzi przede wszystkim o okoliczności sprzedaży tej firmy przez związany z nią podmiot – po rosyjskim ataku na Ukrainę. Nabywcą została grupa polskich menedżerów, a sama transakcja mogła być podyktowana ryzykiem związanym z wpisaniem pożyczkowego przedsiębiorstwa na listę sankcji. Tym bardziej że Bojko (dziś już obywatel Ukrainy) został wpisany m.in. na australijską listę sankcji wymierzonych w Rosję. Pytanie, czy sprzedaż Vivusa była faktycznie transakcją biznesową, jak twierdzą jej uczestnicy, czy ucieczką przed sankcjami. Stąd tak ważne jest rozwianie przez ABW wszystkich wątpliwości w tej sprawie.

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Piotr Nisztor
Wczytuję ocenę...
Komentarze (3)
jaja -cek 30.03.2023 12:02
czytam, że: "...spółka pożyczkowa VIVUS kontrolowana przez Olega Bojkę, rosyjskiego oligarchę. Vivus to obecnie Soonly. Bojko to dziś już obywatel Ukrainy. Nabywcą VIVUSA (Soonly) jest grupa polskich menedżerów" ufff . współczuję i śledczym i ABW i KAS i innym służbom ... jak powiązać te sznurki? ...ALE skoro Rząd pozwolił, żeby bury sprowadził rosyjskie ogóry więc wg lemingów Rząd wspiera putina
Valdu Pedescou 30.03.2023 07:43
ABW do roboty! Koniec pozoracji!
Anonim 30.03.2023 07:33
Zapytajcie Bosaka, on najlepiej zorientowany i w jaki sposób on to obywatelstwo zdobył, czy nie pomogła im w tym ko nfederusja, albo jej wyznawcy.
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo