Odbudowa Ukrainy – czyny i wyobraźnia

Do zespołu, który ma się zająć kredytowaniem odbudowy Ukrainy po zniszczeniach wojennych, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) wyznaczył cztery osoby: dwóch Rosjan, Bułgara i Węgierkę. Jeden z najważniejszych bankowców ukraińskich skomentował to następująco: „To tak, jakby do odbudowy za międzynarodowe pieniądze Polski po II wojnie światowej wyznaczyć Niemca i Austriaka” (jako historyk przypomnę, że procentowo najliczniej reprezentowaną nacją w administracji i wśród kapo w niemieckich obozach śmierci byli Austriacy)!

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.

Piszę o tym, aby pokazać, że diabeł tkwi w szczegółach – trzeba już dziś dopilnować, aby po zakończonej wojnie odbudowa Ukrainy nastąpiła przy udziale wiarygodnych ludzi, instytucji i krajów. To leży w interesie zarówno naszego wschodniego sąsiada, jak i jego największych sojuszników – myślę tu o Polsce

. Dziś trzeba zrobić wszystko, aby wojna zakończyła się jak najszybciej, ale po myśli ofiary, a nie agresora. Już teraz należy ustalać, które państwa i za co będą odpowiadać. USA i Niemcy już mają listę firm do tego wyznaczonych. Międzynarodowe instytucje finansowe, oferując pomoc Ukrainie, powinny mieć odrobinę wyobraźni.

 



Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Ryszard Czarnecki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo