Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Herzlich wilkommen a la PO

Informacje podane przez wychodzącą w Monachium „Suedeutsche Zeitung”, że niemiecka policja po raz kolejny odstawiła do Polski grupę imigrantów - tym razem aż kilkunastu- pokazuje, że władze i służby naszego zachodniego sąsiada wykorzystują słabość państwa polskiego. Niemcy wiedzą, że mogą .Niemcy wiedzą, że Polacy nie zareagują.

Mowa oczywiście o reakcji adekwatnej czyli natychmiastowej deportacji owych imigrantów, najpierw z Afganistanu, a za drugim razem nie wiadomo skąd- z powrotem na terytorium niemieckie. Funkcjonariusze rządu koalicji 13 grudnia ograniczyli się do żenujących próśb do Niemców o wyjaśnienie. Kornych próśb. Strona niemiecka na prośby przystała, a nawet przeprosiła. Ba, nawet obiecała, że to się nie powtórzy. Transakcja dla strony niemieckiej była bardzo korzystna. Pozbyła się, naruszając integralność terytorialną naszego kraju, około 20 imigrantów, a w zamian wydukali parę słów przeprosin. To jest interes! Obietnice, że tak się już nie zdarzy doprawdy były zabawne, bo po kilkudziesięciu godzinach je złamano na zasadzie: „Obiecanki-cacanki,a Polakom radość”.

Mówiąc otwartym tekstem: taka sytuacja nie byłaby możliwa za polskiego rządu w latach 2015-2023. Nasi zachodni sąsiedzi nawet nie pomyśleliby o takim de facto akcie agresji wobec Polski. Wiedzieliby, że nasza Straż Graniczna natychmiast ciupasem odstawiłaby tych ludzi z powrotem na druga stronę Odry czy w jakikolwiek innym miejscu polsko-niemieckiej granicy. Ba, w akcie retorsji, w myśl zasady „jak Kuba Bogu-tak Bóg Kubie” dostaliby z nawiązką, podwójną lub potrójną liczbę nielegalnych imigrantów w drugą stronę-do Niemiec. Jednak teraz wiedzą, że IM wszystko się upiecze. "Uśmiechnięte" władze III RP, mistrzowie stwarzania pozorów także gdy chodzi o politykę imigracyjną - Niemcom się nie narażą, Niemcom pomogą, Niemcom nie sprawią kłopotu. Nie łudźmy się, że tu nastąpi zmiana.
 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Ryszard Czarnecki
Wczytuję ocenę...
Wideo