Graniczne chwyty narracyjne kremlinów

Przewodniczący putinowskiej Dumy Wiaczesław Wołodin powiedział, że Polska zawdzięcza granice Armii Czerwonej i powinna zapłacić Rosji 750 mld dol. Oczywiście nie należy poważnie traktować słów tego człowieka, jak i słów innych „kremlinów”.

Wystarczy powiedzieć, że ten sam Wołodin parę dni wcześniej uznał język angielski za „język martwy”. W zeszłym roku zaś powiedział, że Alaska to część Rosji. Widać, że jest oddelegowany do takiego rodzaju ataków propagandowych. Dlatego warto zwrócić uwagę na lejtmotyw rosyjskiej propagandy uzasadniający jej wszelkie agresje. Moskwa twierdzi, że granice w świecie (zwłaszcza w naszym regionie) są jej dziełem, więc może z nimi robić, co chce. Podobnie twierdziła, że granice Ukrainy są sztuczne, bo w swojej łaskawości jakoby wyznaczył je Lenin, a potem Chruszczow. To był wstęp do agresji na Ukrainę. Tego samego chwytu obecnie Rosja używa wobec Polski i wobec innych krajów zresztą też. Obecnie Rosja jest za słaba, by w jakikolwiek sposób zagrozić Polsce, ale musi być bezwzględnie powstrzymana i wyrzucona z Ukrainy, żeby nie mogła zagrozić w przyszłości. I żeby raz na zawsze nauczyła się, że między­narodowo uznanych granic zmieniać nie wolno.


Autor jest dziennikarzem TV Biełsat

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Marcin Herman
Wczytuję ocenę...
Komentarze (1)
Irena1973 29.05.2023 17:33
  • Komentarze: 3414
Kremliny i onuce, gdy się odbył chrzest Rusi Kijowskiej, w miejscu Moskwy były bagna i lasy, a Petersburga nawet nie było w planach. Moskale myślą jedynie o tym, gdzie i co można ukraść.
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo