Derusyfikacja polskiej zbrojeniówki

Z powodu uzależnienia PRL od Związku Sowieckiego polski sek- tor zbrojeniowy w III RP w dużej mierze opierał się na rosyjskich technologiach i podzespołach sprowadzanych z krajów byłego ZSRS, głównie Rosji.

Znajdowały się one w kluczowych produk- tach polskich zakładów. W efekcie także sprzęt polskiej armii opierał się na sowieckich i rosyjskich rozwiązaniach. Jeszcze dziesięć lat temu było to grubo ponad 50 proc. Proces derusyfikacji w tym zakresie ruszył za rządów Zjednoczonej Prawicy. Z jednej strony od kilku lat kupujemy nowoczesne uzbrojenie, które wypiera stary postsowiecki sprzęt. Z drugiej polskie zakłady już odcięły się lub prowadzą proces odcięcia się od technologii i bazy produktowej z Federacji Rosyjskiej lub innych krajów byłego ZSRS. Wszystko pod kontrolą Służby Kontrwywiadu Wojskowego, która na bieżąco raportuje o tym najważniejszym osobom w państwie.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Piotr Nisztor
Wczytuję ocenę...
Komentarze (8)
Anonim 29.06.2023 22:40
[res] jaka "derusyfikacją"? tchodzi o zastępowanie sprzętu opracowanego za czasów ZSRR w zgodzie z tamtejszymi ówczesnymi koncepcjami sprzętem zgodnym ze standardami NATO, który jest robiony u Nas bądź na tzw. Zachodzie... np. czołgi T72 są zastępowane Ambramsami czy K2
notocyk 29.06.2023 19:02
  • Komentarze: 3654
Jak siem zrobi dekomunizacje to sprawa siem rozwiąże. Ale jej nie było i ni ma.
Anonim 29.06.2023 12:49
kto by został rządzić gdyby kraj oczyścić z obcej agentury i zwykłych pachołków liczących na dobry fart?
ronin 29.06.2023 10:02
  • Komentarze: 9727
Najwyższy czas oczyścić wszystkie służby w Polsce. Także od wpływów Izraelskich, bo weryfikację w wielu przypadkach, przeprowadzali pachołki na sowieckiej służbie.
Anonim 29.06.2023 09:11
Niestety sowiecki duch żyje dalej w naszej armii jak i w policji urzędach itd Na tapecie są "SONDY", ale to nieszczęście trwa.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo