Bruksela debatuje, Moskwa się raduje

Dwudniowa debata w Parlamencie Europejskim w Brukseli, czyli tzw. mini-sesja (w odróżnieniu od czterodniowej sesji w Strasburgu) miała przede wszystkim upłynąć pod znakiem unijnych połajanek Budapesztu. W agendzie pierwszego dnia znalazła się bowiem debata o „Łamaniu praworządności i praw podstawowych na Węgrzech i zamrożonych środkach finansowych UE”. Tymczasem cztery główne grupy polityczne po decyzji polskiego parlamentu i prezydenta o „Lex anty-Putin” przeforsowały debatę o Polsce. Ucieszyła się Moskwa i ucieszył się… Budapeszt, bo dzięki temu strzelano mniej do Madziarów, skupiając się na Rzeczypospolitej.

Przebieg debaty jest znany. Zwracam jedynie uwagę, że w wymiarze geopolitycznego starcia między Wschodem i Zachodem, najważniejsze odbyło się przed debatą o Polsce. Chodzi o zaplanowane na początek sesji wystąpienie prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili. Tbilisi, o którego „westernizację” tak bardzo walczył śp. prezydent RP prof. Lech Kaczyński, jest kluczowym elementem tych geopolitycznych puzzli, które dynamicznie są układane i na Kaukazie Południowym i w całym obszarze postsowieckim.

Prawdę mówiąc, Parlament Europejski naraził się na swoistą śmieszność, bo jednego dnia po południu debatował, jak bardzo zła jest komisja ds. badania wpływów Rosji w Polsce, a zaraz następnego dnia rankiem, od razu w pierwszym punkcie zajął się … analogiczną komisją, która funkcjonuje w PE! Ba, jej zakres jest nawet szerszy niż tej, która powstała w Rzplitej. Otóż, europarlamentarna INGE 2 zajmuje się „Obcymi ingerencjami we wszystkie procesy demokratyczne w Unii Europejskiej, w tym dezinformacją”. W praktyce chodzi o ingerencję Rosji, ale także innych „państw trzecich”. Zatem europarlamentarnej większości nie przeszkadza komisja, w której wiceprzewodniczącą jest była polska premier Beata Szydło, a ja jestem jej koordynatorem z ramienia Europejskich Konserwatystów i Reformatorów – ale solą w „euro-oku” jest komisja przegłosowana w piątek w polskim Sejmie i podpisana przez głowę państwa od razu w poniedziałek!

Gwoli informacji, Parlament Europejski zajął się również „Molestowaniem seksualnym w UE i oceną ruchu Me Too”. Głosował także nad moim raportem dotyczącym powołania Węgierki (kandydatki FIDESZ-u) Ildiko Gall-Pelcz na sędziego Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, czyli unijnego NIK-u w Luksemburgu – skądinąd na drugą już kadencję.

Tym razem wyjątkowo na sesji Parlamentu Europejskiego nie miało być nic o Polsce. Europarlament nie byłby sobą, gdyby jednak nie zajął się naszym krajem...

 

 Źródło: niezalezna.pl

Ryszard Czarnecki
Wczytuję ocenę...
Komentarze (6)
Anonim 04.06.2023 14:20
O ile wiem Bandera zostal w Monachium zastrzelony.
Anonim 04.06.2023 08:03
Panie europosle, dlaczego pan to robi? Przeciez doskonale pan wie ze nie o sama komisje dotyczaca wplywow rosyjskich chodzi! Potrzeby powolania nikt nie kwestionuje. Tylko po co napisac ustawe tak ze student prawa uzna ze lamie konstytucje zeby osiagnac cele autora ustawy. Ech, a bylo to tak ewidentne ze wszyscy sie polapali. Przemyslcie na prawicy metody osiagania celow bo utopicie, przegrywajac wybory, wszystkie projekty prawicy rozpoczete a jeszcze niedokonczone.
Anonim 05.06.2023 09:02
To wymień punkty gdzie ta ustawa łamie konstytucję? Podziel się ta magiczna wiedza z Onetu
Anonim 03.06.2023 17:36
Unijne lewaki to najgorsze zlodziejskie skorumowane mendy komunistyczne w histori EU
Anonim 03.06.2023 14:52
z komuchami się zadawać to jak z hitlerowcami. Gratulejszyn
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo