Amerykańskie wsparcie dla TVN24

W walkę o interesy stacji TVN24, która wciąż czeka na odnowienie koncesji, włączyła się ambasada USA. Zabiegała o spotkanie z KRRiT - informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

TVN24
Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska

Jak podkreśla dziennik, 26 września to ostatni dzień, w którym TVN24 będzie mógł legalnie nadawać w Polsce. "Jeśli oczywiście nie uda się mu przedłużyć koncesji" - dodaje.

Według dziennika, na razie proces w tej spawie się przeciąga, bo wniosek w KRRiT Grupa TVN złożyła już w lutym 2020 r. "Oprócz menedżerów stacji zaniepokojeni są też Amerykanie. Świadczy o tym korespondencja między ambasadą USA a KRRiT" - pisze dziennik.

Gazeta wyjaśnia, że wynika z niej, iż chargé d’affaires ambasady Bix Aliu zabiegał o spotkanie z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim. Jak wskazuje, był nawet wstępny termin: 16 czerwca o godz. 10, ale ostatecznie do spotkania nie doszło.

Zdaniem dziennika, ambasada nie chciała się zgodzić na nagrywanie i protokołowanie spotkania. Według dziennika, taki warunek postawiła KRRiT. "Dlaczego Amerykanie interesują się koncesją? Bo Grupa TVN należy do amerykańskiego koncernu Discovery. W przyszłym roku ma on przeprowadzić fuzję z WarnerMedia" - stwierdza "Rz".

Według gazety, to właśnie zmiany właścicielskie są formalnym powodem przedłużania procesu w sprawie koncesji. Cytowany przez dziennik były szef KRRiT Juliusz Braun mówi, że nie ma powodów, by odmówić koncesji dla TVN24, "a Rada naruszyła dwie sfery ważne dla Amerykanów: wolność mediów i zasadę ochrony inwestycji USA na świecie".

Jako szef KRRiT odbywałem różne spotkania, też nieprotokołowane. Rozmowy z Amerykanami mogły się odbyć bez nagrywania. Szef KRRiT po prostu nie chciał się z nimi spotkać

– powiedział Braun.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#media #TVN24

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo